2017. FEBRUÁR

 

Gyurika aranya Dubai-ban

 

Fazza World Para Powerlifting World Cup 54 kg.-os kategória junior versenyében Dubai-ban aranyérmet szerzett Sztanó György (Gyurika), akinek életében először szólt a magyar himnusz a dobogó legfelső fokán.

 

  KATT a képre!      

 

Szentes, 2017. 02. 27.


 

Négy bronzérem a dobók országos bajnokságán!

 

Február 25-én szombaton került sor Magyarország Téli Dobó bajnokságára Szombathelyen. A versenyen öt szentesi dobóatléta indult és négy felnőtt bajnoki bronz érmet szereztek. Előzetes szakmai elvárás az volt,hogy minden versenyzőnek döntőbe kell jutni és legalább egy bajnoki érmet szeretnének elhozni.

 

  KATT a képre!      

 

Szentes, 2017. 02. 27.


 

Iskolaváró

 

A Szent Erzsébet Katolikus Általános Iskola március 7-én szülői fórumot tart az iskola választás előtt álló gyermekek szüleinek, majd március 14-én a leendő elsősöket várja egy játékos délutánra.

 

  KATT a képre!      

 

Szentes, 2017. 02. 27.


 

Megkezdődnek a kertészeti munkák
a volt Petőfi Szálló előtt

(videóval)

 

Mivel hamarosan itt a tavasz, és még nyugvó állapotban vannak a növények, el kell végezni azokat a kertészeti beavatkozásokat a Petőfi Szálló megújuló utcai homlokzatai környezetében, melyekre szükség van, hogy a városközpont impozáns épületéhez igényes környezetet alakítsunk ki - mondta Szirbik Imre polgármester a sajtótájékoztatón.

 

  KATT a képre!      

 

Szentes, 2017. 02. 24.


 

Béres Alexandra, Jakupcsek Gabriella, Pál Feri atya egy helyen, Szentesen!

 

 

Hölgyek ünnepe címmel rendez Szentesen egész napos eseményt március 11-én a Szentes-Csongrád Rotary Club, melyre bárki vásárolhat belépőt.

 

 

Ezt szerdán jelentették be sajtótájékoztatón. Nagypéter Sándor elnök elmondta, a magyarországi klubok között az övékben van a legtöbb nő, a tagságnak majdnem a fele. A nyártól a hazai kormányzói posztot betöltő Mészáros Zoltán kiemelte: a Megyeházán tartott rendezvényt 3000 forintos támogatói jeggyel lehet majd látogatni, a bevételt jótékony célra fordítják, például diákcsereprogramra. A program háziasszonya Jakupcsek Gabriella újságíró lesz, de Pál Feri atyával és Béres Alexandra fitneszvilágbajnokkal is találkozhatnak a résztvevők.

 

  KATT a képre!      

 

Szentes, 2017. 02. 24.


 

Akciógólt lőtt kapusunk a Kaposvárnak

(videóval)

 

Élete első felnőtt OB1-es gólját lőtte a szerdai Kaposvár-Szentes bajnokin György Dávid. Jó, süteményt mindenképpen ér a dolog, de miért érdemes külön cikkben megemlékezni róla? Hát azért, mert "Gyurika" a szentesiek kapusa!

Megmutatjuk a gólt és György Dávid válaszát kérdésünkre: hogy is volt ez?

 

A Kaposvár-Szentes meccs harmadik negyedének vége felé, a hazaiak 7:3-as vezetésénél lőtte át hosszú passz helyett a pályát a kapus. A kapospont felvételén jól látható, hogy a lövést megelőzően az oldalról bedobott labdát nem tudta jól elkapni, azt besodorta saját kapujába. Valószínűleg ennek volt köszönhető, ami ezután következett, ugyanis a megúszó játékost már nem volt értelme szöktetni, a kis időveszteség miatt ő túl közel került az ellenfél kapujához.

 

- A Kaposvárnak volt egy fölé lövése, én akkor már láttam, hogy lefordul a szélen a holland játékosunk. Az edzőm bedobta a labdát, s én egyből indítani akartam, de kicsit mögém jött, nem értem el, sőt, véletlenül betoltam a saját kapumba. Amikor megfordultam, már elég messze volt a megúszó játékosunk, viszont láttam, hogy a kapus felé húzódik, s kicsit kint van. Gondolkodás nélkül rálőttem és szerencsére jó sikerült, bement.

 

 

  KATT a képre!      

 

Szentes, 2017. 02. 23.


 

Curie Környezetvédelmi Emlékverseny regionális döntője Szentesen

 

A Szentesi Koszta József általános Iskolában 2017. február 18-án kerület megrendezésre a  Curie Környezetvédelmi Emlékverseny regionális döntője.  A versenyt a Curie Oktatásfejlesztő és Tehetséggondozó Közhasznú Alapítvány és a Magyar Tehetséggondozó Társaság kémia és környezetvédelmi szekciója szervezi.

A verseny célcsoportja az általános iskolák 3-4. osztályos, 5-6. osztályos, 7-8. osztályos, továbbá a középiskola 9-10. és 11-12. osztályos / ill. más iskolatípusok ennek megfelelő évfolyamú/ magyarországi és határainkon túli magyar diákjainak 3-3 fős csapatai.

 

  KATT a képre!      

 

Szentes, 2017. 02. 23.


 

Balambér Napok a Kosztában

Balambér, Balambér, bolondul a kalandér'

 

Balambér Napokra várják a Koszta József Általános Iskola iránt érdeklődő szülőket és gyermekeket. 2017. március 2-án szülői tájékoztató értekezlettel kezdődik a Balambér Napok.

 

  KATT a képre!      

 

Szentes, 2017. 02. 23.


 

Mentő karambolozott a Fábiáni úton

 

2017. február 22-én reggel balesethez riasztották a Mentőállomás egyik járművét, mely vonulása közben megcsúszott a Szentes - Fábiánsebestyén közötti úton és ott összeütközött egy személyautóval. Két sérült közül az egyikhez mentőhelikoptert riasztottak.

 

  KATT a képre!      

 

Szentes, 2017. 02. 22.


 

Szakma Kiválóságáért Díjat vehetett át Agócs Lászlóné

 

A Magyar Egészségügyi Szakdolgozói Kamara Csongrád Megyei Területi Szervezete 2017. február 17-én a Magyar Ápolók Napi Ünnepségén adta át a Szakmai Kiválóságért Díjakat. Idei évben hét személy, köztük Agócs Lászlóné, a szentesi önkormányzat egészségügyi referense "Szakdolgozói utánpótlás nevelésért" vehette át az elismerést.

 

  KATT a képre!      

 

Szentes, 2017. 02. 22.


 

Évet értékelt a Maximus SE

 

A Szentesi Maximus SE 2017. február 17-én tartotta évértékelő közgyűlését  Chicago étteremben, ahol Benkő István az egyesület elnöke beszámolt az előző versenyévad eredményeiről és az idei év új igazolásairól.

 

  KATT a képre!      

 

Szentes, 2017. 02. 22.


 

Magyar Ápolók Napja alkalmából köszöntötték az ápolókat Szentesen

 

Kossuth Zsuzsanna születésének 200. évfordulója alkalmából a Magyar Ápolási Egyesület 2017-re meghirdette a Kossuth Zsuzsanna emlékévet.

Minden magyar ápoló számára egyik legnagyobb örömünnep kell, hogy legyen február 19-e, mivel 2014 óta ez a jeles nap a Magyar Országgyűlés határozatával is megerősítve, hivatalosan a Magyar Ápolók Napja lett.

Farkas Sándor, a térség országgyűlési képviselője február 19-én ebből az alkalomból látogatta meg és köszöntötte a Dr. Bugyi István Kórház ápolóit.

 

  KATT a képre!      

 

Szentes, 2017. 02. 20.


 

Már a gasztropiacon is várják a tavaszt

 

Friss, helyben készült disznótorossal, farsangi fánkkal, házi rétessel, forralt borral, termelői élelmiszerekkel, kézműves termékekkel várták február harmadik szombatján az érdeklődőket a Művészetek Házában, ahol minőségi termékekkel készülnek hónapról hónapra az árusok.

 

  KATT a képre!      

 

Szentes, 2017. 02. 20.


 

Versírók és Versmondók V. találkozója

Baka István emlékére

SZENTES 2017. február 25.

 

Program:

FEBRUÁR 25. szombat

10:00 Megnyitó

10:10 Műhelymunka Moderátor: Bene Zoltán.

12:00 Közös (büfé)ebéd a meghívottak számára

13:00 Műhelymunka folytatása.

15:00 Zárszó, a találkozó értékelése.

 

  KATT a képre!      

 

Szentes, 2017. 02. 20.


 

Depresszió - A Kés Hegye turné 2017.

Zene-Világ-Zene Graffiti

2017. március 25. (szombat) 19 óra

 

Különleges vendég: Rómeó vérzik

Vendég: Kies

 

Helyszín: Művelődési és Ifjúsági Ház - Szentes, Tóth J. u. 10-14.

 

SPOT: https://www.youtube.com/watch?v=N4sHvJv8U4Q

 

Jegyár: 2499 Ft

Jegyárusító helyek:

 

DISCOS UTAZÁSI IRODA

Szentes, Kossuth Lajos u. 11. tel. +36-63/316-677

HANGVERSENYKÖZPONT - SZENTES

Szentes, Kiss Bálint u. 11. tel. +36-30/607-4720

MŰVELŐDÉSI ÉS IFJÚSÁGI HÁZ

Szentes, Tóth József u. 10-14. tel. +36-63/314-211

BOOTLEG SHOP SZENTES

Szentes, Szabadság tér "B" tel. +36-30/997-7597

 

www.zenevilagzene.hu

 

  KATT a képre!      

 

Szentes, 2017. 02. 20.


 

Zene-Világ-Zene: Komolyzenei koncert

2017. március 23. 19 óra

 

A Szegedi Tudományegyetem Szimfonikus Zenekara a Hangversenyközpontban

vezényel: Somorjai Péter

 

Spot: https://www.youtube.com/watch?v=N-xjWkdRlsU

 

Jegyárusító helyek:

 

DISCOS UTAZÁSI IRODA

Szentes, Kossuth Lajos u. 11. tel. +36-63/316-677

 

HANGVERSENYKÖZPONT - SZENTES

Szentes, Kiss Bálint u. 11. tel. +36-30/607-4720

 

MŰVELŐDÉSI ÉS IFJÚSÁGI HÁZ

Szentes, Tóth József u. 10-14. tel. +36-63/314-211

 

A koncert helyszíne:

Hanversenyközpont - Szentes

6600 Szentes, Kiss Bálint u. 11.

 

www.zenevilagzene.hu

 

  KATT a képre!      

 

Szentes, 2017. 02. 20.


 

Válaszd a Kiss Bálintot

Suliváró programok a Kiss Bálint Református Általános Iskolában

 

Suliváró foglalkozásra várják az érdeklődő szülőket és gyermekeiket a Kiss Bálint Református Általános Iskola leendő elsős tanítói.

 

A 2017/18-as tanévben induló első osztályok tanítói:

1.a Izbékiné Csige Hajnalka és Urbancsokné Tóth Ildikó

1.b Almásiné Szaszkó Edit és Forrainé Garai Sz. Julianna

 

A Suliváró részletes programja:

 

1. Kézműves farsangoló - Február 22. szerda 15.30 (díszterem)

2. Gyermek istentisztelet - Február 26. vasárnap 10.00 (díszterem) majd játékos sportfoglalkozás 10.30 (tornaterem)

3. Nyílt tanítási órák a szülőknek. - Március 7. kedd 8.00 és 9.00 óra 4.a osztályosok (24. terem) Március 8. szerda 8.00 és 9.00 óra - 4.b osztályosok (9. terem)

 

  KATT a képre!      

 

Szentes, 2017. 02. 20.


 

Válaszd a Deákot

 

Hamarosan itt az iskolaválasztás, melyet mi is szeretnénk segíteni. A Szentesi Deák Ferenc Általános szórólapját tekinthetik meg, melyek kattintással kinagyíthatók!

 

  KATT a képre!      

 

Szentes, 2017. 02. 19.


 

Megszólal Susanna

 

Minden érdeklődőt szeretettel várnak a jövő héten kedden (febr. 21-én), 16 órára Zsuzsanna-napi rendezvényre a Koszta József Múzeumba, melyen a talicskás mesterségről beszélget Vidovics Ferenccel Dr. Béres Mária múzeumigazgató, majd megszólal Susanna a zenegép.

 

 

  KATT a képre!      

 

Szentes, 2017. 02. 19.


 

Sportolói Díjátadó Ünnepség

 

Sportolói Díjátadó Ünnepséget szervez Szentes Város Önkormányzata 2017. március 03.-án 14 órától a 2016. évben eredményesen szereplő sportolóinak és felkészítő edzőinek a Megyeháza Konferencia és Kulturális Központban.

Itt kerülnek átadásra az „Év sportolója”, „Év edzője”, „Év utánpótlás edzője”, „Életműdíj” és „Év csapata” elismerések.

 

 

  KATT a képre!      

 

Szentes, 2017. 02. 16.


 

Az önbizalom öltöztet- női szexepil

 

A Szentesi Művelődési Központ szervezésében 2017. február 22-én (szerdán) 18 órai kezdettel sok szeretettel várjuk a kedves érdeklődőket a Megyeháza Konferencia és Kulturális Központba, ahol Hevesi Kriszta szexuálpszichológus előadását hallgathatják meg! Az előadás címe: "Az önbizalom öltöztet- női szexepil"!

 

 

  KATT a képre!      

 

Szentes, 2017. 02. 16.


 

Véradás a tűzoltóságon

 

A Vöröskereszt Szentesi vezetősége a Szentesi Vérellátó Központ dolgozói 2017. február 16-án 8 óra 30 perctől várták a véradókat a Szentesi Hivatásos Tűzoltó-parancsnokság épületében.

Jelentős számban a Szentesi Katasztrófavédelmi Kirendeltség és a Szentesi Rendőrkapitányság munkatársai jelentek meg ezen a véradáson. Összesen 25-en regisztráltak a véradáson, akik közül hárman technikai és más okok miatt nem adhattak ugyan vért, de így is sikeres volt a kitelepülés.

 

 

  KATT a képre!      

 

Szentes, 2017. 02. 16.


 

Újra gasztro piac

 

Friss, helyben készülő disznótorossal, farsangi fánkkal, házi rétessel, forralt borral, termelői élelmiszerekkel, kézműves termékekkel, kiegészítő kulturális- és gyermekprogramokkal várjuk februárban is a 3. szombaton látogatóinkat. Egy minőségi program az egész családnak!

 

  KATT a képre!      

 

Szentes, 2017. 02. 16.


 

Milyen programok lesznek az I. Interaktív Gyermek Expó és Maszkabálon

Családi jelmezes verseny fődíja egy Szigligeti nyaralás

 

Február 15-én szerdán délelőtt 9:30-kor a Dr. Papp László Városi Sportcsarnokban sajtótájékoztató keretében ismertették az I. Interaktív Gyermek Expó és Maszkabál programjait, melyet Szentesen 2017. február 25-én rendeznek meg.

 

  KATT a képre!      

 

Szentes, 2017. 02. 16.


 

Illegális fakivágás Szentes központjában

Senki nem látott és hallott semmit

 

Egy városunkban ritka fát (vörös fenyőt) vágtak ki az egyik hétvégén motoros láncfűrésszel úgy, hogy több mint 100 ablakból lehetett látni az akciót és senkinek sem tűnt fel. A Klauzál és Bocskai utca között található egy kisjátszótér. A tér Kossuth utcai oldalán található két ötemeletes közötti átjárónál állt egy szép vörösfenyő. Kértek rá kivágási engedélyt, mert egy bűne van ennek a fenyőnek, hogy ez az egyetlen tűlevelű amely nem örökzöld, így hullajtja ősszel a tűlevelét.

 

  KATT a képre!      

 

Szentes, 2017. 02. 15.


 

Szép volt lányok!

 

A híradásokban biztos diplomatikus megfogalmazások hangoztak el a hétvégi női vízilabda mérkőzésről, de talán ne menjünk el szó nélkül az események mellett.

A vízilabda világában mindig is Szentes olyan helyszínt képviselt, ahová a legjobb csapatok is fenntartással érkeztek, mert ha egy jó napot kapott el a Szentes (legyen az férfi vagy női mérkőzés), hatalmas meglepetés született. Sajnos ennek a korszaknak vége, de a szerencse forgandó!

Az elmúlt hétvégén városunkba látogatott az UVSE csapata, hogy lányainkkal megmérkőzzenek. Jól indult a mérkőzés a vendégeknek és 5 góllal elhúztak, majd a csendet Kövér-Kiss Réka gólja törte meg a Szentes részéről.

 

  KATT a képre!      

 

Szentes, 2017. 02. 14.


 

Fodrász siker Párizsban

Amikor a Louvre színpadára figyel a nemzetközi divatvilág

 

Dancsó Erikának sikerült az, ami a legtöbb mesterfodrásznak csak álom marad. Első magyarként képviselheti hazánkat február 12-én Párizsban, a Louvre dísztermében megrendezésre kerülő Haute Coiffure France (HCF Trophy) nemzetközi fodrászversenyen.

Az alábbi gondolatokkal zárja franciaországi szereplését Erika közösségi oldalán: - Nagyon boldog vagyok, egy nehéz nap után, úgy érzem én és a csapatom megtettünk mindent azért, hogy megfelelően és méltóan képviseljük Magyarországot a döntőben a 10 finalista között. A nyertes egy Kazahsztáni kollegám lett. Az eredményhirdetéskor csak az első helyet nevezték meg. Nagyon köszönöm mindenkinek a sok jókívánságot, biztatást, szurkolást és szeretet! Köszönöm, hogy velem voltatok! Köszönöm Szentes! Köszönöm Szegvár!Köszönöm Magyarország!

 

  KATT a képre!      

 

Szentes, 2017. 02. 13.


 

Keller Teri kiállítása a könyvtárban

 

"Ecset, festék, víz. Így kezdődik. Majd kezem és ecset nyomán megjelennek a színek, formák. Olykor szétfolynak, mégis összetartanak, formákká alakulnak. Fények, lombok, árnyak, vízcseppek, harsányak, néha fakók, de e tájban, virágban lényemmel benne vagyok."

Ezekkel a gondolatokkal kezdte Almási Jánosné kiállítás megnyitóját a Városi Könyvtárban, ahol Keller Teréz (Vincze Péterné) alkotásaiból nyílt tárlat 2017. február 11-én.

  KATT a képre!      

 

Szentes, 2017. 02. 13.


 

Szentesi tízes

 

A középszakasz 9. fordulójából elhalasztott mérkőzésen ifjabb Tóth Gyula csapata 13–3-ra győzte le a Honvédot.

A szerdán a BVSC otthonában felettébb szépen helytálló, esélyesebb ellenfelét megszorongató Szentes a 9. fordulóból pótolt mérkőzésen a Honvédot fogadta a Dr. Rébeli-Szabó József Városi Sportuszodában.

  KATT a képre!      

 

Szentes, 2017. 02. 09.


 

I. Interaktív Gyermek Expó és Maszkabál

 

Február 15-én szerdán délelőtt 9:30-kor a Dr. Papp László Városi Sportcsarnokban sajtótájékoztató keretében ismertetik az I. Interaktív Gyermek Expó és Maszkabál programjait, melyet Szentesen 2017. február 25-én rendeznek meg. A részletek ismertetése előtt íme a plakát, melyből sok minden már ki is derül.

  KATT a képre!      

 

Szentes, 2017. 02. 09.


 

Az ördög három aranyhajszála

 

2017. február 8-án a Szegedi Miniszínház előadásában láthatták a szentesi óvodások a Micimackó bérlet jóvoltából "Az ördög három aranyhajszála" című darabot a Móricz Zsigmond Művelődési Házban.

Az interaktív színházi darab minden gyermek figyelmét lekötötte, majd amikor részese lett az előadásnak egy óvodapedagógus még nagyobb volt a derülés.

  KATT a képre!      

 

Szentes, 2017. 02. 09.


 

Megindult a jég és vitt mindent

(videóval)

 

Szentesnél is megindult a jég a Tiszán, és ami az útjában volt azt el is vitte. A szentesi honvédségi lejáró és a tiszai partfürdő között próbálták a mólótulajdonosok menteni a menthetőt, de nem sok sikerrel. A jég jött és vitt minden. Szemünk láttára darált be három stéget a jég.

  KATT a képre!      

 

Szentes, 2017. 02. 09.


 

A könyvtár februári programjai

 

 

A gyermekkönyvtár töretlen lelkesedéssel várja az alkotó kedvű gyerekeket (szüleikkel), és azokat is, akik szeretik a megmérettetést. Egész hónap áll a rendelkezdésükre, hogy megoldják a gyermekkönyvtár havi rejtvényét. Mindkét könyvtárban lesz író-olvasó találkozó. 11-én újabb kiállítás anyagában gyönyörködhetünk. Addig még meg lehet nézni Ráfi Dénes nagyon szép fotóit.

  KATT a képre!      

 

Szentes, 2017. 02. 07.


 

Elhunyt Kiss Ottó

(1928. dec. 8. – 2017. febr. 6 )

 

 

Nyolcvankilenc éves korában a mai napon elhunyt Kiss Ottó a szentesi vízilabda legendás alakja. 45 évig segítette, vagyis ahogy ő fogalmazott: szegődött el a vízilabda szolgálatába. 1957-től folyamatosan segítette a szentesi pólót. Intézőként, technikai vezetőként szervezte a mérkőzésekkel, utazásokkal, reklámmal kapcsolatos ügyeket. (És ki tudná vajon felsorolni, mi mindent még!) 

Kiss Ottó a Horváth Mihály Gimnáziumban érettségizett, és az Állami Kereskedelmi Főiskolán szerzett diplomát. Első munkahelyét Egerben találta meg. Abban a városban, ahol nemcsak ma, hanem már akkor is nagy kultusza volt a pólónak. A drukkerből Szentesen már könnyen lett intéző, a vízilabdacsapat mindenese.

Kiss Ottó élete a vízilabda körül forgott. A tevékenységét a versenynaptár határozta meg.

Kiss Ottó temetése február 18-án, 11 órakor Szentesen, a Kálvária temetőben lesz.

 

Nyugodj békében Ottó bácsi!

 

A cikkben meghallgatható Ottó bácsi utolsó beszéde a mikrofon előtt!

 

  KATT a képre!      

 

Szentes, 2017. 02. 06.


 

Szentesi karatésok a legjobbak között

A szakszövetség elismerése sportolóinknak

 

 

2017. február 3-án tartott évértékelő összejövetelét a Magyak Karate Szakszövetség Budapesten a Stefánia palotában.

Ezen az összejövetelen három szentesi sportoló vehetett át elismerést az elmúlt évi teljesítménye alapján, így elsőként  Lantos Lehelt szólították Kyokushin Karate VB-n elért 3. helyéért.

Georgiádes Zoltán a Kyokushin Karate VB-n elért 3. helyét szintén elismerte a szövetség.

Bagi Alexandra a Japánban megrendezett Kyokushin Karate VB-n elért ezüstérme szintén kiemelkedő teljesítmény volt az elmúlt esztendőben.

 

  KATT a képre!      

 

Szentes, 2017. 02. 05.


 

Heinz-Jürgen Rückert képei a Tokácsli Galériában

 

Csongrád megyében telepedett le alig egy éve a német képzőművész, gravírozó mester, Heinz-Jürgen Rückert, aki reméli, visszatér alkotókedve. Jelenleg a Szentesi Művelődési Központ Tokácsli Galériájában látható kiállítása. Csanyteleken lelt feleségével új otthonra Heinz-Jürgen Rückert tavaly márciusban.

 

  KATT a képre!      

 

Szentes, 2017. 02. 02.


 

Nem kegyelmezett a Szolnok

 

A Metalcom-Szentes férfi vízilabdacsapata bepótolta a tegnap estére tervezett, az ónos eső okozta veszélyes útviszonyok miatt elhalasztott bajnokiját. Az OB I címvédőjét, a Szolnokot látták vendégük a Kurca-partiak, és 4-14-re kikaptak.

 

  KATT a képre!      

 

Szentes, 2017. 02. 02.


 

Hevesi Krisztina előadása

 

A Szentesi Művelődési Központ szervezésében 2017. február 22-én (szerdán) 18 órai kezdettel sok szeretettel várjuk a kedves érdeklődőket a Megyeháza Konferencia és Kulturális Központba, ahol Hevesi Kriszta szexuálpszichológus előadását hallgathatják meg! Az előadás címe: "Az önbizalom öltöztet- női szexepil"!

 

  KATT a képre!      

 

Szentes, 2017. 02. 02.


 

 

.