2009. október 22.

Ezúttal sem sikerült

Ismét közel állt a pontszerzéshez, de a mérkőzés végén újra csak az ellenfélnek való gratuláció jutott a Szentesi Kinizsi labdarúgóinak. Mihály Róberték ezúttal a Mindszenttől kaptak ki 1-0 arányban idegenben, egy olyan összecsapáson, ahol a mezőnyben semmivel sem játszottak rosszabbul vetélytársuknál. Sajnos ezért még nem jár pont, a mérkőzés egyetlen gólját a hazaiak szerezték, így ők örülhettek. Az első játékrész kiegyenlített futballt hozott, leginkább a két tizenhatos közötti területen pattogott a labda. Igazán nagy lehetőség egyik kapu előtt sem alakult ki, gól nélkül ért véget ez a félidő. Fordulás után nagyobb sebességre kapcsolt a Mindszent, több veszélyes helyzet is kimaradt Gömöri kapuja előtt, a Szentes pedig kontratámadásokkal igyekezet zavart okozni a hazai védelemben. Úgy tűnt, hogy gond nélkül elhozható lesz az egy pont, ám a 83. percben egy sarokrúgást követően a szentesi kapuba hullott a labda, amivel el is dőlt a mérkőzés.

Bozóki Zoltán vezetőedző az elrontott utolsó passzokra panaszkodott, véleménye szerint nagyobb koncentrálással, és pontosabb átadásokkal kerülhettek volna igazán nagy ziccerekbe a mindszenti kapu előtt, de ezeket elrontották, így egy-egy támadás végén nem tudták feltenni az i-re a pontot. A szentesi csapatban ezúttal öt ifjúsági korú játékos kapott lehetőséget a bizonyításra, ők valamennyien éltek is ezzel. A felnőttek között most debütáló Tompa Mór a védelemben, a mindössze 16 esztendős Mihály Tamás a csatárposzton igyekezett minden tőle telhetőt megtenni a Kinizsi sikeréért. A fegyelmi bizottság által három-három mérkőzésre eltiltott Debreceni és Tolnai játékára szombaton sem számíthat Bozóki Zoltán, Halmos Csaba viszont már játszhat a jelenleg 12. helyen álló Tiszasziget elleni bajnokin. A mérkőzés október 24-én, 14.30 órakor kezdődik a Pusztai László Sporttelepen.