2008. november 14.

Győzelem és döntetlen pólóban

Két bajnoki mérkőzést is játszott az elmúlt héten a Hungerit-MetalCom-Szentes női vízilabda csapata, és mindkét mérkőzését megnyerve immár a harmadik helyen állnak dr. Tóth Gyula lányai a bajnoki pontvadászatban. A mesteredző a mérkőzések előtt úgy vélekedett, hogy mindenképpen az Eger elleni összecsapás lesz a nehezebb, hiszen korábban a hevesiek már értek el figyelemre méltó teljesítményt az úgymond "nagycsapatok" ellen. Minden pontosan úgy történt, ahogy azt dr. Tóth várta: az utánpótlás válogatott ellen 9-7-re nyertek Kotováék, az Eger ellen azonban alaposan meg kellett szenvedni a pontokért. Ez utóbbi találkozón éppen a korábban említett ukrán idegenlégiós góljával szerezték meg a vezetést a mieink, ám az előnyt nem sikerült tovább növelni, az első negyedben ugyan is kétszer is egyenlítettek az egriek, így 2-2-es állásnál kezdődött a második negyed. A vendégek ekkor is megdobták a maguk két gólját, a Hungerit azonban csak egyszer örülhetett ebben a nyolc percben. Örülhettek volna még legalább egyszer, de Győri büntetőt hibázott, ami több mint luxus egy ilyen éles mérkőzésen. A szünetet követően továbbra is hatalmas harci kedvvel küzdöttek a vendégek, és két alkalommal is kétgólos előnyre tudtak szert tenni. Lehetett volna mínusz 3 is a szentesiek szempontjából, ám emberelőnyös helyzetüket nem tudták gólra váltani az egriek, remekül blokkoltak a mieink, és utóbb kiderült ennek döntő jelentősége lett a mérkőzés végkimenetele szempontjából. Kövér-Kiss a találatával egy gólnyi távolságra hozta csapatát az Egerhez, majd Hevesi egyenlíthetett volna, ám eltűnt a védők sűrűjében. A kiállítás elmaradt, villant viszont a piros lap a reklamáló dr. Tóth Gyulá-nak. 6-5-re vezettek tehát az egriek az utolsó nyolc perc előtt, az előny azonban azonnal elolvadt Ipacs 5 méteresét követően. Kotova és Ipacs újabb gólja után már kezdhettek megnyugodni a szurkolók, de a vége mégis roppant izgalmasra sikeredett. Előbb megszerezte hetedik gólját is az Eger, ráadásul az utolsó fél percben emberelőnybe kerültek, ám lövésig nem jutottak, így maradt a 8-7 a végeredmény a Szentes javára. Dr. Tóth Gyula a találkozót követően elmondta, hogy a játékkal nem, kizárólag az eredménynyel lehet elégedett. A győzelmet véleménye szerint annak is köszönhetik, hogy az utolsó negyedben jobb kondícióval rendelkeztek ellenfelüknél.

A férfiak az Újpest hazai legyőzését követően újabb kisebbfajta csodát hajtottak végre, hiszen Szolnokon játszottak 7-7-es döntetlent. A Bodrogi Bau- Szentesi VK az utolsó negyednek még két gólos hátránnyal vágott neki, de nagyszerű nyolc percet produkálva pontot szereztek Vass Sándor fiai. A csapat szombaton Pécsen vendégeskedik.