2008. április 4.

A rájátszás küszöbén

Győzött Gödöllőn, és ezzel a második helyre lépett előre a Legrand-MetalCom-Szen-tes első osztályú futsal csapata. A mieink az első négy közé kerülésért, és a rájátszás kivívásáért állnak roppant nagy csatában az őket üldözőkkel, és kerültek lépéselőnybe velük szemben ezzel a győzelemmel. A Legrand a Gödöllő otthonába a győzelem reményével utazott, ám sokkal nehezebben sikerült begyűjteni a pontokat, mint ahogy azt előzetesen a csapat vezetése eltervezte. Némethy László vezetőedző szerint enerváltan, sok hibával kezdett együttese, ennek volt betudható, hogy a rendkívül fiatal játékosokból álló, ám annál lelkesebb hazaiak alaposan meglepték a mieinket és 3-1-es előnyre tettek szert a találkozó elején. Némethy időkérése hasznosnak bizonyult, hiszen nem csak egyenlített, hanem a vezetést is átvette a Legrand még a szünet előtt (3-4). A szünetben hangos volt a szentesi öltöző, igyekeztek ébresztőt fújni az illetékesek, de nem sikerült. Újra elaludt a MetalCom, olyannyira, hogy a gödöllőiek 6-4-re elléptek a Szentestől. De ezen az estén ez is kevés volt a végső sikerhez. A szenzációsan játszó, és öszszesen négy gólt szerző Brinszki Adrián vezérletével sokadjára is talpra állt a Legrand, és az egyenlítést követően a győztes találatot is sikerült megszerezniük a mieinknek. A 7-6-os sikert követően Némethy László úgy vélekedett, hogy a fiataloknak sokkal többet kellene vállalniuk, nélkülük nagyon nehéz eredményesnek lenni, és igenis fel kell nőniük a komolyabb feladatokhoz. A következő fordulóban, április 21-én a Csömör ellen akár végleg be is biztosíthatja a rájátszásbeli helyét a Le-grand, ám ez egyáltalán nem lesz egyszerű feladat, hiszen az akkori vendégek mindössze egyetlen ponttal vannak lemaradva a mieink mögött. A Szentes a majd három hetes szünetet edzőmérkőzésekkel színesíti, és gőzerővel készül az összecsapásra. Azon a találkozón már újra pályára léphet az eltiltását letöltő Szarvas Zsolt, és a sérüléséből remélhetőleg felépülő Jernei Csaba is.