2008. április 4.

A Tóth-csoda folytatódik

Mintha kicserélték volna őket. - ámuldoztak a szurkolók az elmúlt szombati Hungerit-MetalCom-Szentes -OSC női bajnoki vízilabda mérkőzést követően. A csodálat tárgya a szentesi hölgy-koszorú volt, amely a Dunaújváros elleni bravúros győzelmet követően ezúttal a bajnokságot vezető, két hete a mieinket hét góllal verő OSC-t iskolázta le itthon 9-6 arányban. És valóban: a csapat az elsőtől az utolsó percig fegyelmezetten, az edzői utasításokat folyamatosan betartva pólózott, nagyszerűen védekezett, és a támadásokban is pompás gólokat lőve elbizonytalanította jóval esélyesebbnek tartott ellenfelét. Pedig nem indult jól a találkozó, hiszen Tiba révén gyorsan két gólos előnyre tettek szert a fővárosiak. Ekkor úgy tűnt, hogy a "nagycsapatok" elleni forgatókönyv szerint zajlanak majd az események, vagyis gyorsan négy-öt gólosra hízik a vendégelőny, és a mieink már hiába kapaszkodnának, ledolgozhatatlanná duzzad a hátrányunk. Ezzel szemben a Szentes 0-2-ről nemhogy talpra állt, de még a vezetést is átvették a Tóth-lányok. Előbb Szremkó, majd Győri volt eredményes, aztán az ukrán idegenlégiós, Kotova piszkált be egy gólt a bal alsóba, végül 4-3-as szentesi vezetésnél szusszantak egyet a csapatok. A második negyed nyolc perce a listavezetőé volt, 3-1-re hozták ezt a játékrészt Zantleitnerék, ám a második félidőben beindult a Hungerit-parádé. Előbb Ábel pompás átadását Szremkó húzta a kapuba, majd az ukrán- ausztrál barátság jegyében Kotova átadását Meggan váltotta gólra. A vendégek egy kapufára voltak jók ebben a negyedben, a rendkívül fegyelmezetten védekező szentesi falat még emberelőnyből sem voltak képesek áttörni. Az utolsó negyedben az elnyűhetetlen Szremkó Krisztina már a negyedik káprázatos gólját szerezte, majd Dalmá-dy Petra koronázta meg egy újabb találattal addig is kiváló teljesítményét. A teljesen tanácstalanná váló OSC-játékosok ebben a negyedben sem tudtak gólt szerezni, és az, hogy 16 percen keresztül gólképtelenek maradjanak, nos, nagy valószínűséggel állítható, hogy ez sem sűrűn fordult elő velük ebben a szezonban. A hihetetlen, de a látottak alapján teljesen megérdemelt sikert követően dr. Tóth Gyula vezetőedző elmondta, korábban elemezték az OSC játékát, felkészültek belőlük, és egy-két szituációtól eltekintve meg is tudták valósítani az eltervezetteket. A legfontosabb az volt, hogy ne kontrázzanak le bennünket, mi pedig nyugodtan, nem kapkodva játsszuk a saját játékunkat, az ellenfél fáradtságát pedig kíméletlenül váltották gólokra. Arra a kérdésre, hogy mindössze két játékost cserélt be a találkozó folyamán, a mester azt válaszolta, hogy a padon ülők legtöbbje még nagyon fiatal játékos, ezért mindenképpen a rutinos vízilabdázókat szerette volna a medencében tartani. A folytatást illetően dr. Tóth Gyula azt mondta, hogy dolgoznak tovább. Gondolták volna? Ilyen pofon egyszerű az egész.