<<< Vissza

Érdektelen népszavazás
Évfordulónaptár 2005

2005. július 22.

15 éve, 1990. július 23-29. között a Szentesi SC felnőtt férfi vízilabdacsapata a török bajnok Yüzme Ihtisas Istambul Klub meghívására edzőtáborozáson vett részt Isztambulban. A július 5-én tartott hivatalos mérkőzésen a Szentesi SC 9-7 arányban győzte le a török bajnokcsapatot.

20 éve, 1985. július 25-28. között Szentesen rendezték meg a repülőmodellezők országos bajnokságát. A verseny három kategóriában folyt: szabadon repülő vitorlázók, gumimotoros és a mechanikus modellek. Az MHSZ szervezetek által megtartott találkozón 250 versenyző vett részt. A legnagyobb közönségsikere a mechanikus motoros gépek versenyének volt, ebben a kategóriában a Csongrád megyei csapat végzett az első helyen. A győztes csapat tagja volt Turányi Imre szentesi modellező.

125 éve, 1880. július 28-án 53 éves korában elhunyt Dezséri Cicatricis Pál (1827-1880) volt 48-as honvéd főhadnagy, Szentes város egykori számvevője, aljegyzője, majd főjegyzője, a helyi olvasókör elnöke, a Szentesi Lap külső munkatársa, dr. Cicatricis Lajos későbbi főispán, örökös felsőházi tag édesapja.

15 éve, 1990. július 29-én az Országgyűlés népszavazást rendelt el az alábbi kérdésben: "Kívánja-e Ön, hogy a köztársasági elnököt közvetlen módon válasszák meg?" A népszavazást nagyfokú érdektelenség kísérte. Csongrád megyében mindössze 13,12 %-os volt a részvételi arány, ezen belül a szentesi választókerületben 12,7 %-os. A népszavazás eredménytelen lett, ami jórészt a nyári szabadságolásoknak volt betudható.

- Ünnepi szentmisét tartottak a Szent Anna templomban, ahol dr. Katona István püspök prédikált.