Halasi rémálom

2004. szeptember 17.

Ahogy kezdődött, úgy ért véget az elmúlt hétvégi Szentesi TE-Kiskunhalas NB II-es labdarúgó-mérkőzés: a jobb kapufáról a hálóba vágódó hazai góllal. E két találat mellett a vendéglátók még négyszer vették be a halasiak hálóját, így a végeredmény 6-0 lett, ide. A sorozatos döntetleneket valószínűleg megunhatta Török László együttese, hiszen gyakorlatilag húsz perc alatt ellenfelük tudomására hozták, hogy ezen a délutánon nem lesz pontosztozkodás. A mérkőzést követően Török László elmondta, hogy kellett, hogy a csapat újra érezze a győzelem ízét. Az első húsz perc meghatározó volt a találkozó szempontjából, mindent elkövettek a labdarúgók, hogy bebiztosítsák a három pontot. Az első félidőben mutatta meg az igazi arcát a TE, vagyis rövidpasszos játék után eredményes támadás befejezésekkel zárultak az akciók. Szombaton a Vecsés ellen nehezebb dolga lesz a csapatnak, "masszívabb" játékot kell mutatniuk, biztonságos védekezésből a széleken vezetett ellentámadásokkal igyekeznek majd meglepni ellenfelüket. A jó eredmény azért is lenne fontos, mert a következő két mérkőzését hazai pályán játsza a TE, és ha ebből a három fordulóból jól jönne ki a csapat, akkor az élmezőnyhöz csatlakozhatnának Bíróék.

A Vecsés elleni összecsapás mindazonáltal nem lesz könnyű mérkőzés, hiszen az exhonvédos Hungler és a korábban Kispesten, tavaly az MTK-ban futballozó Pisont is a Pest megyeieket erősíti.