Formálódó Szentesi TE

2004. február 20.

Három edzőmérkőzés, egy győzelem, egy vereség és egy döntetlen. Röviden így összegezhető a Szentesi TE labdarúgó-csapatának elmúlt heti teljesítménye. Mindezek után jöjjenek a részletek. Szerdán a Hódmezővásárhely gárdájával mérkőztek Kerepeczkiék. A találkozó előtt Török László vezetőedző maximális hozzáállást kért játékosaitól, amit "fiai" megfogadtak, és 3-1-re nyertek idegenben. A csapat amúgy egy igen megterhelő bő hónapot tudhat maga mögött, hiszen az alapozó időszak alatt bizony jócskán megizzadtak a labdarúgók. A vásárhelyi mérkőzés után Szolnokra utazott a TE, ahol az NB I/B-ben szereplő házigazdák 6-2-re diadalmaskodtak. Az igazsághoz tartozik, hogy a sérülések és betegségek miatt meglehetősen "rövid kispaddal" érkezett a Szentes, ráadásul a Tisza-partiak kérésére 2x50 perces mérkőzést játszottak a csapatok, így akadt olyan szentesi labdarúgó, aki két nap alatt 190 percet töltött pályán. Ennek ellenére csak a találkozó vége felé dőlt el a derbi úgy, hogy az utolsó negyedórában három-négy lehetőséget kihasználatlanul hagytak a vendégek. Pénteken pihenőnapot kaptak a labdarúgók, majd szombaton délelőtt egy meglehetősen nehéz talajú pályán ( a felsőréteg sáros, az alsó fagyott volt) fogadták a szintén NB I/B-s FC Szeged csapatát.

Török László elmondása szerint játékosai többé-kevésbé azt adták vissza a mérkőzésen, amit előzőleg kért tőlük.

Természetesen van még mit gyakorolni, de az 1-1-es eredmény nem rossz a magasabb osztályban szereplő szegediek ellen. Az új szerzemény, Takács Gábor teljesítménye különösen figyelemre méltó, hiszen a támadó Vásárhelyen kétszer, a Szeged ellen pedig egyszer "köszönt be" az ellenfelek kapusainak. Ami a játékos-keret alakulását illeti, már nem várható további változás, baloldali támadót (középpályást) nem szerződtettek, és távozó sem lesz már a csapattól. Így 21 fős keretet számíthat Török László az elkövetkezendő időszakban. Az edzőmérkőzések folytatódnak, hétközben a Hódmezővásárhely és a Tiszakécske voltak az ellenfelek, míg szombaton, 21-én a kiszombori csapat látogat Szentesre.