Kilencedik "g" át futás

Már kilencedik esztendeje rendezik meg Szentes és Csongrád között a gátfutóversenyt. Minden páros esztendőben Szentesről futnak Csongrádra, majd a következő esztendőben, a Tisza túlpartjáról, Csongrádról Szentesre.

Az idén is teljes távon (13 km) futhattak az indulók, de volt egy rövidebb táv, ami a Tisza-hídtól startolt. Ez a féltáv kb. 6 km-rel volt a cél előtt. Az indítást követően 20 perccel rajtoltak a féltávosok, így közel egy időben érkeztek a célba a teljes táv futói és a féltávosok, de kezdjük az elején.

2005. szeptember 10-én délelőtt 9 órától gyülekeztek a futóversenyben résztvevők és adták le nevezéseiket.

Öt megye több mint 15 településéről érkeztek versenyzők.

Az elmúlt évhez képest kevesebben neveztek be a teljes távra, ami annak is köszönhető volt, hogy sokan nem értesülhettek a gátfutóversenyről, mert még a strat előtt két héttel bizonytalan volt, hogy sikerül-e megrendezni a kilencedik futófesztivált. Összesen 71 nevező volt a teljes távra, míg a fél távra 27-en.

A verseny abszolút helyezéseit tekintve nem igazán történt változás, mert a dobogóra ugyanaz a három futó állhatott fel, mint tavaly, csak most más sorrendben.

A versenyen készült képek és az eredmény ITT tekinthető meg!