2010. április 30.

Egerben lehet ezüstérmes a Hungerit

A férfi és a női első osztályú vízilabdacsapatunk egyaránt vereséget szenvedett a bajnokság legutóbbi játéknapján. A Bodrogi Bau Offshore Outlet Szentesi VK férfi együttese az OSC ellen kezdte meg a 9-11. hely megszerzéséért a rájátszás küzdelmeit. A mieink kissé tompán kezdtek, de fel tudtak zárkózni 4-3-ra. Ekkor a sorozatosan provokált Horváth Tamásnál elszakadta a cérna - a legroszszabbkor, mert éppen az egyenlítésért hajtottunk volna. Kiállították, a kapusukat vesztett szentesiek lendülete megtört, az OSC ettől kezdve magabiztosan gyűjtötte be a bajnoki pontokat. Dr. Tóth Gyula vezetőedző úgy nyilatkozott lapunknak, hogy még nem látott ilyen vízfröcsköléses provokációt, amivel Horváthot heccelték. A "vizezés" mellett csapatkapitányunk kapott egy rúgást is, sőt, Szabó Zoltánt is megütötték. Elképzelhető, milyen hangulatú lehetett a találkozó ezen szakasza. Mindemellett az, hogy a tíz, emberelőnyös helyzetből egyet sem sikerült gólra váltani, hasonlóan döntő volt a 11-4-es végeredmény szempontjából.

A Szentes legközelebb május 1-jén, szombaton, 17 órakor játszik hazai környezetben a Pécs ellen.

Amíg a férfiak az alsóházban, addig a Hungerit-Metal-Com-Szentesi VK együttese a bajnoki címért csatázik. A végső győzelem szempontjából kulcsfontosságú mérkőzést játszottak a Dunaújváros ellen idegenben. A vendéglátók a találkozó előtt három ponttal vezettek a mieink előtt, a mostani 11-9-es győzelmükkel viszont már hat pontra hízott ez az előny. A Szentes nagyon jól játszott rutinosabb ellenfele otthonában, sőt, sokáig vezettek is Győri Eszterék. Az utolsó negyedre 8-8-as állással fordultak a csapatok. A záró nyolc perc a Dunaújvárosé volt, így óriási lépést tettek a következő bajnoki címük megszerzéséért. Zantleitner Krisztina, a Szentes vezetőedzője elmondta, hogy fegyelmezetten, a megbeszélteket betartva vízilabdázott csapata, a lányok megvalósították azokat a taktikai húzásokat, amiket kért, mindezek mellé jó egyéni teljesítmények is társultak. Sajnos, a negyedik negyedre elfáradt a társaság, már nem tudtak úgy koncentrálni, ahogy az egy ilyen mérkőzésnek ebben a szakaszában elvárható lett volna, ezért kaptak ki 11-9-re. A csapat május 1-jén Egerbe utazik, ahol a Hungerit bebiztosíthatja második helyét a bajnokságban.