2009. november 27.

"Öttusázók" a látványiskolában

Erzsébet névnaphoz időzítve, a múlt héten rendezték a Szent Erzsébet katolikus iskolában az intézmény névadója előtt tisztelgő rendezvényüket második alkalommal. Ezt a hetet arra szánták, hogy látványiskolát játsszanak, ahogyan Nemes Éva igazgatónő megfogalmazta az eseményt lezáró hangversenyen.

Ezekben a napokban nyílt órákon és különféle rendezvényeken mutatták meg, mi mindennel foglalkoznak az iskolában. A tantermen kívül is rendeztek programokat, így például röplabdában területi bajnokságot, valamint a tenisszel is megismertették a diákokat. Az öttusa is bevonult az iskola falai közé, de ezúttal szellemi formában, és különösen sikeresnek is bizonyult. Erről a szervező, Ráfiné Gáspár Annamária azt mondta, az igazgatónő ötletéből indultak ki, mármint, hogy legyen egy sokféle tudományt és művészeti ágat magában foglaló vetélkedő. Így aztán öt olyan, a saját területükön kiváló magyar személy munkásságát dolgozták fel, akiknek idén évfordulójuk van, ám némelyikük kevéssé ismert. Bárdos Lajos zeneszerző, Feszty Masa festőművész, a Feszty-kör-kép alkotójának lánya, Gé-recz Attila költő, aki börtönben írta verseit, s '56-ban az utcai harcok áldozata lett, Dienes Valéria, az igazi polihisztor (a filozófia, teológia, matematika mellett koreográfiával is foglalkozott és költő volt), valamint Öveges professzor életéből, kísérleteiből készültek fel a 3 fős, 7-8. osztályos csoportok, s mérték össze tudásukat a szellemi öttusában, többek között népdalokat énekeltek, festményeket ismertek fel, illusztrációkat készítettek a versekhez. A Szentes környéki és egyházmegyei iskoláknak hirdetett versenyre 11 csapat nevezett, s a vetélkedő házigazdák győzelmével ért véget.

I. helyezett csapat: Kispál Orsolya, Czanik Szilvia, Horváth Kornél (Szent Erzsébet Katolikus Ált. Isk. 7. a)

Azonban nem csupán diákokról és pedagógusokról szólt ez a hét, hiszen a szülők aktív szerepvállalása is példaértékű. Akár említhető az iskola kamarakórusa, melyben együtt dalolnak a szülők a tanárokkal és a tanulókkal, vagy az udvari sátras vásár, ahol a gyerekek által készített portékákat a szülők árusították. A vásár bevétele a Szent Erzsébet Rózsái Alapítvány vagyonát gyarapította. A 2003-ban bejegyzett alapítvány céljaként az iskola személyiségfejlesztő szerepének segítését, és a keresztény európai és magyar hagyományok ápolását tűzték ki. Vígh Dánielné kuratóriumi elnök a záróünnepségen beszámolt az alapítvány működéséről, majd azokat jutalmazták, akik az alapítvány szellemiségének megfelelően kimagaslóan teljesítenek. Az igazgatónő idén Köröndiné Mátraházi Leóna tanárnőnek, Bimbóné Hajdú Ibolya dajkának és Sipka Bernadett 8. A osztályos tanulónak köszönték meg példamutató tevékenységét.

D. J.