2009. május 22.

Maradtak az élvonalban

A Szolnok elleni hazai győzelmet követően az elmúlt szombaton a Fehérvárt is legyőzte (9-6), és ezzel biztosította jövő évi OB I-es tagságát a BodrogiBau Szentesi VK férfi vízilabda csapata. A találkozó végén olyan ünneplésben volt része a fiúknak, mintha bajnokságot nyertek volna, holott "csak" a 11. hely jutott idén a férfi vízilabdázóknak. Az előzmények ismeretében azonban már a bent maradásnak is örülni kell, egy esztendővel ezelőtt ugyanis az volt a kérdés, hogy lesz-e egyáltalán első osztályú csapat Szentesen. Az előző idény játékos-kerete gyakorlatilag szétszéledt, a legfőképpen fiatalokból, más csapatoknál a cserepadon ülő tehetségekből, és az itthon maradt játékosokból kellett új együttest építenie az új edzőnek, Vass Sándornak. Megtette.

A sorozatos kudarcokat, a bekalkulált vereségeket és a győzelmeket mind-mind a csapategység megszilárdítására használta fel a mester, aminek következtében az igazán fontos találkozóit - elsősorban a rájátszásban - hozni tudta a csapat. A győzelmi kényszer, a pontszerzések szükségességének terhe egy idényen keresztül nyomta a játékosok vállát, hiszen tudták, érezték, nem eshet meg velük és a klubbal az a szégyen, hogy Szentesnek ne legyen OB I-es csapata. Ami a Fehérvár elleni összecsapást illeti, két perc elteltével az első találatot a mieink szerezték Szabó Levente révén, és bár egyenlíteni tudott a vendég együttes, de Szőke találatával mégis nálunk volt az előny az első negyed végére. Ezután sokáig, majd' 10 percig nem született gól, ekkor azonban a másik Szabó, Zoltán és Torday is gólt szerzett, így 4-1. Ezt követően 7-2 után akár nyugodtan hátra is dőlhetett volna a mintegy 4-500 fős publikum, ám a Fehérvár az utolsó negyedben őrületes hajrát nyitott. Négy gólt szereztek zsinórban a vendégek, szerencsére Szabó Z. kettő perccel a vége előtt újra betalált, a győzelmet pedig Torday Árpád biztosította be. Vass Sándor a találkozót követően elmondta, hogy a határtalan küzdőszellemük eredményezte a sikert, amit annak ellenére is megszereztek, hogy nem játszottak olyan jól, mint a Szolnok ellen. Borzasztóan sokat jelentett a közönség támogatása, ami ugyan akkor terhet is rakott rájuk az elvárások miatt. Vass szerint néhány napnak mindenképpen el kell telnie, hogy a személy szerint benne hetek alatt felhalmozódott feszültség oldódjon. A győzelemmel az élet nem áll meg, szerdán záró-meccs az OSC ellen, majd megkezdődnek a tárgyalások a játékosokkal a következő bajnoki idényre szóló szerződéseik tető alá hozásáról.