2009. március 27.

Továbbra is a legjobbak között a Legrand!

5-3-ra nyert a Kecskemét ellen hétfőn este, és így megőrizte első osztályú tagságát a Legrand-MetalCom-Szen-tesi VSC futsal együttese. A két csapat két győzelemig tartó párharcának első felvonását két hete idegenben a Szentes nyerte 6-3-ra, így értelemszerűen a Hírös FC-nek kellett több kockázatot felvállalva futballoznia a Dr. Papp László Városi Sportcsarnokban. A vendégek roppant határozottan kezdtek, már a második percben megszerezték a vezetést, öt perccel később Zakar Szabolcs jóvoltából azonban 1-1 állt az eredményjelzőn. A második találatát jegyző Márics ismét a kecskemétieket juttatta előnyhöz, ám a félidő lefújása előtt néhány másodperccel Erhardt újra döntetlenre alakította az eredményt. Az első meccs sikere, a hazai pálya előnye, a közönség bíztatása mind-mind a Szentes esélyét növelte, ám a mieink nem tudtak élni ezzel a lélektani előnnyel, hiszen a harmadik találatukat szerző Bács-Kiskun megyeiek tűntek határozottabbnak. A duplázó Za-kar gólja ugyanakkor átírta a találkozó addigi forgatókönyvét, a mieink vették át a mérkőzés irányítását. Kere-pecky lövése után már nálunk volt az előny, és ezt már nem is engedték ki kezükből Némethy László játékosai. A harmadik Zakar-találat pedig végképp eldöntötte a kérdést, vagyis azt, hogy jövőre is NB I-es lesz-e a Legrand. Az lesz! Némethy László a találkozót követően úgy vélekedett, hogy nem volt könnyű mérkőzés, de mivel sikerült megvalósítaniuk az összecsapás előtt eltervezetteket, jól értékesítették a helyzeteiket, így végül sikerült megtörniük ellenfelük ellenállását. No, és persze volt egy remeklő Zakar Szabolcsunk.

Jövőre tehát ismét első osztályú mérkőzéseket láthatnak Szentesen a szurkolók, ám a hírek szerint az már egy egészen más Legrand lesz.