2008. október 24.

Helyt álltak a bajnok ellen

Dr. Tóth Gyula biztatja játékosait

A Hungerit-MetalCom-Szentes-Honvéd-Domino női vízilabda bajnoki találkozónak abszolút esélyese volt a fővárosi gárda, és nem kizárólag azért, mert ők a bajnoki cím védői, hanem azért is, mert amíg náluk a kispadon is válogatott játékosok várnak bevetésre, addig dr. Tóth Gyula egy erősen megfiatalított kerettel vágott neki az idei bajnokságnak. Az előzetes várakozásoknak megfelelően magabiztosan kezdett a Honvéd, Pardo, Györe, majd Kisteleki is eredményes tudott lenni a vendégoldalon, míg szentesi részről sorra maradtak kihasználatlanul a helyzetek. Két szerencsésnek mondható találattal növelte előnyét a Domino a második negyedben, Kertes remekül ejtett góljával, majd egy szemre is tetszetős Kotova-Szabó Xénia összjátékot követő góllal azonban továbbra is látótávolságon belül tartotta magát a Hungerit. A harmadik negyed hozta az igazi fordulatot az addig látottakban, a korábban is jó formát mutató Brezovai 5 méterest védett, a túloldalon viszont Ipacs és Hevesi is betalált Horváth Patrícia kapujába, így egy gólra zárkózott fel a Szentes. A nagyszerű játék a záró negyedben is folytatódott, Ipacs sokadik labdaszerzését követően Győri góljával már 5-5 volt az eredmény. Komoly esélye volt a mieinknek a vezetés megszerzésére is, de emberelőnyben, lövő helyzetben kiesett Ipacs kezéből a labda, így oda lett a lehetőség. Sajnos ez bizonyult az újabb fordulópontnak a mérkőzésen, a vendégek Györe találatával átvették a vezetést, a fáradó szentesi csapat pedig már nem tudta tartani a lépést a bajnokkal, olyannyira nem, hogy nagy gólkülönbségű lett a végeredmény, ugyan is 10-5-re nyert a Domino. Pedig dehogy is volt ez olyan sima. Dr. Tóth Gyula a mérkőzést megelőzően bátor, tisztességes játékot várt lányaitól, amelynek a csapat maradéktalanul eleget is tett, ezért nyilatkozta azt a lefújást követően a mesteredző, hogy maximálisan elégedett a fiatal csapatától látott teljesítménnyel. 5-5-nél szerinte is ott volt az esély a meglepetésre, nem éltek vele, ennek ellenére nincs miért elmarasztalnia játékosait. Folytatás október 25-én, szombaton az Angyalföldi Sportiskola ellen a Kőér utcában.

Ami a férfiakat illeti, a Bodrogi Bau-Szentesi VK három napon belül két mérkőzést is játszik. Október 23-án a fővárosban a Vasas vendégei lesznek Tordayék, október 25-én, szombaton 18 órától pedig hazai környezetben fogadják az Újpest gárdáját.