2008. március 21.

Újra második a Legrand-MetalCom

A sereghajtó ellen kizárólag a győzelem lehetett elfogadható a Legrand-MetalCom-Szentes futsal csapata számára a hétfő esti bajnoki mérkőzésen. Az elmúlt heti váratlan, győri vereséget követően egy más összetételű, és más mentalitású gárdát ígért a szurkolóknak a Fortuna ellen Némethy László vezetőedző. Ábel Péter ezúttal kimaradt a keretből, Bíró Mihály helyett pedig Szabó Péter védett, nem is akárhogyan, sőt még gólt (!) is sikerült szereznie. A fiatal tréner azt szerette volna, ha úgy indul a találkozó, hogy a Szentes szerez vezetést. Terve maradéktalanul be is jött, hiszen két góllal lépett el ellenfelétől a Legrand, és bár szépített a Fortuna, a különbség fokozatosan nőtt a két csapat között. Félidőben már 4-1 volt, ide, a második húsz percben pedig újabb három gólt rámoltak be Kerepecz-kiék. A vége 7-3 lett (gólszerzők: Kasza 2, Brinszki 2, Kerepeczki, Szabó P. és Kovács N. 1-1-1), bár azt elismerte Némethy edző, hogy ezúttal nem volt látványos a mérkőzés, kizárólag a győzelem volt a fontos számukra. Ezzel ugyan is életben maradtak a négy közé jutásról szőtt terveik, annál is inkább, mert a vetélytársak pontokat hullajtottak, így a Szentes a második helyre lépett fel a tabellán. A 36 pontos Le-grand-MetalCom-ot a két 35 pontos gárda, a Csömör és a Győr követi, az ötödik Cső-Montage-nak 33 pontja van. Húsvét hétfőn nem lesz forduló, egy héttel később, március 31-én viszont igen, ekkor Gödöllőn lép pályára a Szentes. Né-methy László ezen a mérkőzésen újra számíthat az eltiltását letöltő Erhardt játékára, Szarvas Zsoltéra viszont még nem, neki még egy találkozót ki kell kihagynia. Két új labdarúgó is a Legrandot erősíti a szezon végéig, a Szegedről érkező Bank Szilárd és Kasza Ferenc bemutatkozása jól sikerült, hisz bár Bank nem szerzett gólt, Kasza kétszer is eredményes tudott lenni a Fortuna ellen, várjuk tőle a hasonló folytatást, akár már Gödöllőn.