2008. március 7.

Ebből erőt meríthetnek

Kevesen gondolták volna, hogy a harmadik negyed ele-jén a Pendola-Szentes-Elek-troglob férfi vízilabda csapata döntetlenre áll majd a bombaerős Vasassal szemben az elmúlt szombati bajnokin. Pedig így történt. A mieink roppant fegyelmezetten játszva, gólokat lőve tartották a lépést a címvédővel, 6-6-ig méltó partnerei voltak a fővárosiaknak. Később aztán érvényesült a papírforma, fokozatosan növelve előnyét ellépett a Szentestől a Vasas, a vége 15-8 lett, oda. Szégyenkezni azonban semmi ok, ebből a teljesítményből erőt lehet, és erőt is kell meríteni a hétvégi két összecsapásra, amelyek közül kétséget kizárólag a vasárnapi lesz az igazán fontos.

Pénteken este 18 órakor az Eger vendégeskedik a ligeti uszodában, vasárnap viszont Szolnokra utazik a csapat. Ennek a mérkőzésnek a tétje nem kevesebb, mint az, hogy vajon ott lesz-e a legjobb nyolc között a Szentes vagy sem. Jelenleg mindkét együttesnek 10-10 pontja van, jobb gólkülönbségével viszont a Szolnok áll a nyolcadik helyen. Most bosszantó igazán a Fehérvár, az OSC, de akár a BVSC elleni pontvesztés is. Berki András vezetőedző szerint valamivel jobb helyzetkihasználással még szorosabbá tehették volna a Vasas elleni mérkőzést, két-három gól bennük maradt. A Varga-testvérek teljesítménye végül döntőnek bizonyult, de hasonló mentalitással Szolnokon is jó eredményre lehetnek képesek. A mester a hazaiak győzelmére negyven, a döntetlenre és a Szentes győzelmére 30-30 százalék esélyt ad, tehát véleménye szerint abszolút háromesélyes az összecsapás.