2008. február 22.

Fájó pontvesztés

Két találkozót is lejátszott gyors egymás utánban a Pendola-Szentes- Elektro-glob férfi vízilabda csapata. Előbb az elmúlt pénteken a Szeged ellen szálltak medencébe Horváth Tamásék, majd két nappal később, immár hazai környezetben a Fehérvár volt az ellenfél. Az előbbi találkozón abszolút a papírforma érvényesült (15-3, oda), a másik mérkőzésen viszont kisebb meglepetésre a székesfehérváriak elvittek egy pontot a ligeti uszodából, és ez a pontvesztés az igazán fájó. Mindkét csapat nagy lendülettel, de annál pontatlanabbul kezdett, a gólcsendet végül Turzai távoli bombája törte meg. Sőt, a negyed vége előtt akár kétgólos is lehetett volna a Pendola-előny, ám Maklári a büntetőt a kapufára lőtte. A következő nyolc percben is a mieink lőttek pontosabban, így 4-2-vel fordultak a csapatok. Nem a Szentesről szólt a harmadik negyed, hisz ezt a periódust a vendégek nyerték 3-1-re, így kezdődhetett minden elölről. 5-5-ről indult az utolsó nyolc perc, egy szépségdíjas szentesi góllal, kár, hogy ezt a mieink kapták. A Fehérvárban vízilabdázó Hegedűs István a kapunak háttal állva csavart Horváth hálójába, a mieink díszkísérete mellett. Maklári ugyan egyenlített, de a kapufán és blokkot ért bombán kívül gólt érő lövésünk már nem volt, így maradt a vendégeknek értékesebb döntetlen.

Berki András vezetőedző szerint alaposan rányomta a bélyegét a mutatott játékra, hogy az összecsapás abszolút esélyesének az Elek-troglobot kiáltották ki, és ezt nem tudta elviselni csapata. Pedig éppen itt lenne az ideje, hogyha esélyesek vagyunk, akkor nyújtsunk is olyan teljesítményt, ami egy esélyestől elvárható. Berki kíváncsi lesz arra is, a játékosok hogyan vélekednek majd saját teljesítményükről. Az biztos, hogy büntetőt nem lehet hibázni, és hogy ziccert emberelőnyben nem lehet kihagyni. Ezen a héten az lesz a feladat, hogy a február 23-i, OSC elleni újabb hazai mérkőzés előtt olyan taktikát dolgozzanak ki, ami eredményes lehet. Berki hozzátette, egyáltalán nem vár rájuk könnyebb mérkőzés, mint a Fehérvár elleni volt, sőt talán még nehezebb dolguk lesz a fővárosiak ellen. Szombaton 18 órától mindenre fény derül.