2007. december 14.

Alapszakasz, negyedik hely

Rangadóval zárult az alapszakasz a Hungerit-Metal-Com Szentes női vízilabda csapata számára. A bajnoki címre legesélyesebb OSC ellen kellett volna pontot, pontokat szerezni a ligeti uszodában ahhoz, hogy az alapszakasz végén a harmadik helyen álljon a gárda. A bravúr azonban nem sikerült, bár nem sok hiányzott hozzá. Kifejezetten magabiztosan, jól védekezve, támadásban pedig eredményesen pólózva kezdett a Szentes, így az első negyed végén kétgólos hazai vezetéssel pihentek a csapatok. Sajnos a folytatás már hagyott kívánnivalót maga után, ki tudja miért, de elbizonytalanodott a Hungerit. A lövések pontatlanok voltak, Zantleitner lefordulásaival pedig nem tudtak mit kezdeni a védőink. Fokozatosan átvette a mérkőzés irányítását az OSC, több gólos is volt már az előnyük, szerencsére Maggann, az ausztrál idegenlégiós remek formát fogott ki ezen a napon, góljaival közelebb csempészte a Hungeritet ellenfeléhez, az egyenlítés viszont már nem sikerült, maradt a 7-8. Kocsis István, a Szentes vezetőedzője szerint a harmadik negyed volt a döntő, bátortalanokká váltak játékosai, Szremkót teljesen kikapcsolták a játékból, és bár döntetlennel fordultak a második félidőre, a harmadik nyolc percben az OSC a maga javára fordította a mérkőzést. Bár a záró negyedben magára talált a csapat, pontot menteni már nem sikerült. A hétvégén a Magyar Kupa küzdelmeivel folytatódik a szezon, szombaton a fővárosban az Újpest és a Honvéd, vasárnap pedig az Eger lesz az ellenfél a csoportküzdelmek során. Az első két helyezett jut tovább, az erőviszonyokat tekintve kötelező feladatnak tűnik mindez, még annak ellenére is, hogy sem Kotova, sem Maggan nem lesz ott a mérkőzéseken. Előbbi, hazája válogatottjával készül közösen, utóbbi játékosnak pedig lejárt a három hónapra megkapott vízuma. Dalmády Petra vakbélműtéten esett át, ő már a legutóbbi bajnokit is kihagyta. Kocsis mester véleménye az, hogy bravúr lenne a döntőbe kerülés, egy azonban biztos: a fiataloknak is lehetőséget biztosít majd a bizonyításra. A bajnoki küzdelmek 2008. március 8-án folytatódnak.