2007. május 18.

OSC elleni helyosztók

A papírformának megfelelően sima vereséget szenvedett a Szentesi VK férfi vízilabda csapata a Szeged elleni mérkőzésen. A múlt hétvégén. A 11-2-es kudarc után Berki András a Szentes vezetőedzője nem tehetett mást, gratulált az ellenfél megérdemelt sikeréhez, és már a rájátszás küzdelmeire készül csapatával. A SZVK a 9-12. helyért május 19-én, szombaton száll először medencébe a fővárosban az OSC vendégeként. A lebonyolítás az alábbiak szerint zajlik: az alapszakaszban a 9. helyen végzett gárda a 12. helyezettel, a 10. (OSC) a 11.-el mérkőzik. Mindig annak az otthonában kezdődik a rájátszás, amely együttes előrébb végzett a tabellán. A párharcok nyolc pontig tartanak, és a csapatok viszik magukkal az egymás ellen elért alapszakaszbeli eredményüket, vagyis az OSC - Szentes helyosztó 2-2-ről indul. A két páros mérkőzés győztese aztán a 9-10. helyért, a két vesztes pedig a 11-12. helyért játszik. Berki András úgy vélekedett, hogy céljuk nem lehet más, mint minél jobb eredményt kihozni a rájátszás küzdelmeiből, és minél előrébb végezni a tabellán. Ehhez előbb szombaton kellene tisztes eredménnyel hazautazni Budapestről.

Ami a hölgyeket illeti, a Hungerit-TOP COP-Secu-rity-Szentesi VK a múlt vasárnap már lejátszotta első mérkőzését az Újpest-OSC ellen a bajnoki bronzéremért. Az első felvonást a fővárosiak nyerték, noha a találkozó elején még nálunk volt a kétgólos előny. A hazaiak később fordítottak, és 13-9-re nyertek. Kocsis István csapatának 20-án, vasárnap mindenképpen győznie kell ahhoz, hogy kivívják a mindent eldöntő harmadik mérkőzés jogát, ellenkező esetben marad a negyedik hely.