<<< Vissza

Vereség a nyitányon
Rögbi NB I

2003. szeptember 12.

Sporttörténelmi pillanat tanúi lehetett az a közel száz néző, aki kilátogatott Szentesen a városi sportpályára, szeptember 6-án szombaton, hogy megtekintse a Szentesi VSC 91-esek-Kecskemét NB I-es rögbimérkőzését. Fennállása óta első NB I-es mérkőzését játszó hazaiak a következő összeállításban, Peleskei, Mácsai, Farkas, Helemba, Baranyi, Faragó, Szilágyi, Törőcsik, Szabó, Dobos, Tímár, Kérdő, Fekete, Csanki, Kocsis, cserék: Kiss, Bélteki és Petri léptek pályára.

Az első félidőben még a hazaiak vezettek 7-5 arányban. Szünet után azonban megmutatkozott a vendégek nagyobb tapasztalata, s rutinja. A Kurca-parti gárdánál erőnléti problémák mutatkoztak a második játékrészre elkészültek erejükkel. Ezt a kecskemétiek kíméletlenül kihasználták, még ők szereztek negyven pontot, addig a vendéglátók egyet sem. A végeredmény 47-7 a tavalyi ezüstérmes Kecskemét javára. A 91-esek pontjait Fekete Csanád (5) és Baranyi (2) szerezték.