Cegléd után az Eger
 Ki a gödörből

2004. február 27.

Fontos meccsnek ígérkezett, ennek megfelelően nagy csatát hozott, végül hét gólos szentesi sikerrel végződött a Legrand-Szentes-Cegléd OB I-es férfi vízilabda-mérkőzés. Az első negyed két kihagyott emberelőnyös helyzettel, egy fölélövéssel és egy eladott labdával indult hazai részről. Szerencsére a vendégek is hasonlóan idegesek voltak, így sokáig nem esett gól. Lavrisinyec végül betalált, de így is 1-1-el zárult az első játékrész. A folytatásban összekapta magát a Legrand, Berki lőtt gólt, majd Kiss duplázott, a félidőben 5-2 volt ide. A harmadik negyedben Juhász Zsolt emelt Kuna kapujába, a zárónegyedben kétszer ismét ő volt eredményes, ezzel gyakorlatilag el is dőlt a mérkőzés, a vége 10-3, ide. Vidumaszky László, a Legrand-Szentes edzője ilyen mérkőzésre számított, mint mondta, kicsit idegesen kezdett a csapat, az elején meglehetősen távol voltak a kaputól, nehezen kerültek lövőhelyzetbe. Később már jobban mozogtak játékosai, elvállalták a lövéseket, eredményesen fejezték be a támadásokat. Bevallottan szorosabb találkozóra számított, igazán ő csak 7-3 után érezte úgy, hogy megvan a két pont. Azt, hogy harapós, kemény összecsapás lesz, ő is, és játékosai is tudták, mert a Ceglédnek sem volt mindegy, milyen eredménnyel zárul a derbi. Összességében a vezetőedző szerint védekezésben megfelelőt nyújtottak, támadásban viszont még mindig van mit javítani. Ezen a hétvégén nem lesz bajnoki mérkőzés, legközelebb március harmadikán, szerdán játszik a csapat, ismét hazai környezetben, ekkor az Eger látogat Szentesre. A Legrand edzőtáborozással, gyakorló-mérkőzésekkel készül az újabb fontos bajnokira.