Karate

Ajándék a legjobbaknak

Képaláírás: Szirbik Imre polgármester is részt vett a sportolók zárszámadásán (SzÉ-fotó)

Az Ojama Dojo tradicionális kyokhusin Karate Szövetség Sportegyesületénél is sor került a zárszámadásra. Jelen volt Szirbik Imre polgármester, Bocskay István, a sport és idegenforgalmi központ leköszönt vezetôje. Sensei Brezovai Sándor három danos mester, a klub elsô embere értékelésében kiemelte: 1999-ben kezdôdött el Európa legmodernebb dojojának építése, s ezért a 2000-es év meghatározó volt számukra. A klub hazánk legjobb gyermekegyesületévé vált. Ennek a munkának tovább kell fejlôdnie, gyümölcsöznie. A háttér adott hozzá. Majd megköszönte a várostól kapott támogatást, és ajándékkal kedveskedett a vendégeknek.

Szirbik Imre polgármester köszöntötte a város legeredményesebb egyesületét: “Tíz év telt el azóta, hogy a honvédségi krumpliverembôl nagyon modern dojo lett. Belépve a dojo ajtaján, egy jelmondat olvasható: “Aki sokat izzad békében, keveset vérzik háborúban.” A békés izzadás hozta létre a termet, ahol szívós munka folyik. Ebben a sportágban mindenkinek egyedül kell megvívnia ellenfelével a csatát. Az új évezred legyen a béke, a harmónia, az emberi megértés idôszaka!

Bocskay István így vall: ezen sportág egyesületei pénzügyi nehézségekkel és sok problémával küzdenek, és mégis fantasztikus versenyeket rendeznek, s fantasztikus versenyzôket nevelnek.

Íme az Ojama Dojo 2000-es sikerlistája:

Hatvanegy érmet szereztek, továbbá hét különdíjat hoztak a Kurca partjára. Az érmek megoszlása: huszonhárom magyar bajnoki érem, tizenöt ezüst, tizenkilenc bronz.

2000-ben a legeredményesebb szentesi karatéka Faragó Csilla: megnyerte +65 kg-ban a súlycsoportos magyar bajnokságot, Orosházán egy országos bajnokságon is a dobogó legfelsô fokára állhatott. Portugáliában az EB-n bronzérmes. Néhány nappal az évezred vége elôtt a Baján megrendezett súlycsoport nélküli magyar bajnokságot nyerte meg.

A gyermekek közül Lengyel Vivient és Brezovai Botondot egy magyar, továbbá két országos bajnokságon nem tudták legyôzni.

Az említetteken kívül “Jézuskától” kapott ajándékot: Senpai Szabó Gábor, Magyarország legfiatalabb egy danos mestere, Senpai Erdei Sándor, az Ojama Dojóhoz tartozó szegvári, mindszenti és mártélyi klub vezetôje, Senpai Kiss János, az Ojama Dojóhoz tartozó csongrádi klub vezetôje, Halmai Gábor, Puskás Zoltán, Siska Zoltán, Rocskár Viktor, Gardalits Norbert, Csepcsényi Zoltán, Lantos Lehel, Lantos Andrea, Petes Tibor, Szabics Anetta, Újj Patrik, Fehér Géza, Gábor János, Gábor Adrienn, Sebôk Zoltán, Guti Bence, Szûcs Tibor, Méhes Nóra, Lengyel Arnold, Samu Csaba, Szász Anita, Pataki Krisztián, Szaszkó József, Szolga Árpád, Vecseri Barnabás, Tonomár Ákos.

Az ünnepség után Szirbik Imre polgármester válaszolt munkatársunk kérdéseire:

– Az Ön által említett krumpliverem kinôtte magát. Európa legmodernebb dojójában beszélgetünk. Számított-e arra, hogy a küzdôsportokban a szentesi karatékák leteszik névjegyüket határainkon túl is?

– Én annak örülök, hogy az 1995-ben elfogadott sportkoncepció nem bebetonozni kívánta az egyes egyesüléseket, hanem esélyt adott mindegyiknek a fejlôdésre. Az Ojama Dojo erre egy remek példa. Bízom benne, hogy a karatékák példája másokra is ragadós lesz.

– Van egy magyar közmondás, amely így hangzik: “Amilyen a mester, olyan a tanítvány.”

Ön is így látja?

– Igen, hiszen a sport szent ôrültek nélkül nem létezhet. Ez minden sportágra igaz, így a szentesi karatékákra is.

Dunás Varga Zoltán