"Tágra nyílt az olló"

A Honvéd tisztes helytállást tervezett a Hungerit Szentes női vízilabdacsapatával szemben a 2018-as év első mérkőzésén pár hetes pihenőt és felkészülés követően. A Racionet Honvéd női vízilabda csapata a tabella hatodik helyét elfoglaló Hungerit Szentest fogadta hazai környezetben.

Rögtön az első támadásból előnyt szerzett a vendégcsapat, Melanie bomba góllal vette be a Honvéd kapuját azonban nem kellett sokáig várni a hazaiak válaszára Peresztegi Nagy Kinga emberelőnyből egyenlített. Ezután a Szentes Hevesi Anita majd a kínai idegenlégiós Niu jóvoltából megszerezte a vezetést. Ez volt az a pillanat, amikor elindult a Szentes. Az első 8 perc után 6:2 arányában vezettek a lányaink. A második negyedben kiegyenlített játékot játszottak a csapatok, és ebben a 8 percben esett az utolsó hazai gól. Matusch Márk a vendégek vezetője így fogalmazott: "Nagyon nagyra nyílt az a bizonyos olló" a mérkőzés végére. Kiváló védekezésünknek köszönhetően csak a Szentes tudta növelni az előnyét. Így alakult ki a mérkőzés végeredménye:

Racionet Honvéd - Hungerit Szentes

6 - 21 (2-6, 4-5, 0-3, 0-7)

Szentesi gólszerzők: Palaro Dias 6, Niu 4, Heves A. 3, Rybanska 3, Petőváry L. K. 2, Brávik F., Korom R., Dömsödi D.