Szentesi edzők MASTERS aranya

A női 30+ kategóriában szereplő Budakalász együttese 13-10-re nyert az utolsó fordulóban az amerikai Olympic Club ellen, így megszerezte az aranyérmet.

Egyszerű volt a képlet a Budakalász (30+) számára az amerikai The Olympic Club elleni mérkőzés előtt: ha a női válogatott hajdani klasszisait felvonultató gárda győz, akkor világbajnok, döntetlennel második, vereséggel harmadik lesz.

A lányok ennek megfelelően pólóztak, akik között két szentesi vízilabda edző Brávik Fruzsina és Győri Eszter is játszott.

2-2 után már rendre náluk volt az előny, az első félidőben Brávik Fruzsina triplázott, míg Pelle Anikó duplázott, így 6-3-nál cseréltek térfelek a csapatok. A második félidőben Drávucz Rita is meglőtte második, majd harmadik gólját, 8-4-nél pedig már nem nagyon kellett aggódunk az aranyérem miatt.

A lányok az utolsó negyedben sem engedték nagyon közelebb a riválist, s végül 13-10-es győzelmet arattak, és veretlenül szerezték meg az aranyat.