308 arany, 185 ezüst és 105 bronz

Minden év végén a Szentesi Delfin ESC szenior úszóklub beszámol az egész éves munkájáról és eredményeiről. Az idei eredmények is impozánsak. 11 hazai versenyen vettek részt ebben az évben és 308 arany, 185 ezüst és 105 bronzérmet szereztek az egyéni számokban.

- Pólyáné Téli Évát kérdeztük az eredményekről.

- 2013-ban mindössze 11 hazai, medencében rendezett versenyen vettünk részt. Bár volt Európa Bajnokság és Masters Világjátékok is, sajnos anyagiak hiányában, valamint a rossz időpont miatt nem vett ezeken részt senki egyesületünk tagjai közül.

Külföldi versenyen csak Felvégi Zsuzsi vett részt, aki az Egyesült Királyság bajnokságán több alkalommal állhatott fel a dobogóra.

- Ennek ellenére jól teljesítettünk, összesen 308 arany, 185 ezüst és 105 bronzérmet szereztek úszóink az egyéni számokban a különböző versenyeken. Az aranyak száma közel egyharmaddal több, mint a megelőző évben!

1

- A rövidpályás, nyitott és fedett országos bajnokságokon összesen 99 egyéni bajnoki cím mellett, még 83 második és 50 második helyezést is szereztek csapatunk tagjai.

Országos Rövidpályás Bajnokság – Kecskemét

Harmadik alkalommal került megrendezésre, s a magyar versenyzők mellett sok külföldi úszó is rajthoz állt. Összesen 35 egyesületből 323 versenyző állt rajthoz. 20 egyéni bajnoki címet, 30 második és 17 harmadik helyet szereztek versenyzőink egyéni számokban. Született egy országos csúcs is 100 méteres mellúszásban – Pólyáné Téli Éva részéről. Váltókban is szereztünk két első, s több második, harmadik helyezést.

Országos Bajnokság – Gyula

A 43. Nyílt Szenior Országos Bajnokságon több mint 400 úszó vett részt. A háromnapos rendezvényt iszonyatos hőségben rendezték, szerencsére nem történt semmi rendkívüli esemény, de a szervezetünket nagyon megviselték a körülmények. Jóval kisebb csapattal vettünk részt, mint a megelőző években, ennek ellenére fantasztikusan szerepeltünk. 38 egyéni bajnoki cím mellett még 6 váltó bajnoki címet is szereztünk.  Melkuhn Dezső országos csúccsal nyerte a 200 pillangót. Az egyesületek pontversenyében A Szentesi Delfin ESC a 3. helyen végzett.

Országos Szenior Fedett Bajnokság - Hódmezővásárhely

Második alkalommal rendeztek fedett pályás országos bajnokságot. A háromnapos rendezvényen kiemelkedően szerepelt csapatunk. Számunkra is nagy meglepetés volt, hogy 42 alkalommal hirdettek egyéni számban, s 4 alkalommal váltóban szentesi bajnokot. Különösen eredményesen szerepelt Berezvainé Virágos Éva, aki 9 egyéni számban végzett az első helyen, s így megszerezte a legeredményesebb női versenyzőnek járó különdíjat is.

Nemzetközi Szenior Úszóverseny - Szentes

Nemzetközi versenyünkön 27 egyesület közel 200 versenyzője mérte össze erejét Az egyesület tagjaiból most is sokan kivették a részüket a munkából. Sokan kerestek szponzorokat, szereztek vagy ajánlottak fel ajándéktárgyakat, együtt csomagoltunk, rendeztük az érmeket, közben jókat beszélgettünk, nevetgéltünk. A verseny lebonyolításában testnevelők, családtagok, barátok is segítettek, teljesen önzetlenül. Köszönjük mindenkinek, aki hozzájárult a verseny sikeréhez. Köszönjük a sportközpont az uszoda vezetőinek, és dolgozóinak.

XIII. Országos Pedagógus Verseny, Szentes

Pedagógus versenyünkön15 hazai és több romániai, szerbiai városból is érkeztek versenyzők. A legnagyobb népszerűségnek egy fogyatékkal élő tótkomlósi sportoló aratta,aki példát mutatott arra, hogy fél lábbal is lehet és kell teljes életet élni.

Egyéb eredmények

A nyílt vízben rendezett helyezések nincsenek benne az összesítésben, mert ezekhez nem minden esetben jutottunk hozzá.

Kiemelkedő teljesítményt nyújtott Melkuhn Dezső, aki a legeredményesebb versenyző ebben a kategóriában. Nem talált legyőzőre sem a magyarországi, sem a szerbiai versenyeken sem korcsoportjában. Megnyerte a szerbiai összetett versenyt is. Rajtuk kívül még néhányan szintén részt vettek ilyen versenyeken, többen átúszták a Balatont is.

Statisztikák, kimutatások, „örökös bajnokok”, országos csúcsok

Miklós Attila MSZÚOSZ elnökségi tag kimutatást készített a legtöbbször starthoz álló versenyzőkról. Az első húszban 7 szentesi versenyző is szerepel. A listát Melkuhn Dezső vezeti 710 rajthoz állással.