Két verseny több mint 100 érem!

A Szentesi Delfin ESC a legeredményesebb csapat címet is megszerezte

Hosszú évek óta a legeredményesebb sportegyesület a Szentesi Delfin ESC senior úszóklub! Ezt most is bizonyították, mert két verseny alatt több mint 100 érmet (103 db) szereztek. Az úszóknál nincs hazai pálya így annak előnyét sem élvezhetik, hanem a sok-sok munka (úszás) gyümölcse érik be ilyen alkalmakkor. Gratulálunk! Tekintsék meg a két versenyről készült összefoglalót!

Csongrádi Szenior Úszóverseny

Kilencedik alkalommal rendezték meg a szenior úszóversenyt Csongrádon, amely egyben családi életmódváltó rendezvény is volt. A versenyen több számban különdíjas versenyt hirdettek, ahol a legjobb százalékot elért versenyzőket díjazták. A 200 méteres vegyesúszás Csongrádi József emlékszám volt, itt nőknél Pászti Edit 2, Berezvainé Virágos Éva 3, a férfiaknál Melkuhn Dezső 3. lett. Zarnócz Mihály emlékére rendezték a 400 méteres gyorsúszást, itt Berezvainé Virágos Éva és Melkuhn Dezső egyaránt a dobogó legtetejére állhatott. A Gyémánt Imre emlékére úszott 100 méteres hátúszásban Virágos Éva lett a mezőny legjobbja.  A szép egyéni szereplések mellett a Szentesi Delfin ESC a legeredményesebb csapat címet is megszerezte.

Lukátsy Katalin: 1. hely 200 hát, 100 mell, 50 hát, 200 mell, 50 gyors, 100 hát, 50 mell, 2. hely 200 vegyes

Berezvainé Virágos Éva: 1. hely 200 hát, 100 gyors, 50 hát, 200 vegyes, 800 gyors, 400 gyors, 200 gyors

Bertényi Mária: 1. hely 100 gyors, 800 gyors, 400 gyors, 200 gyors, 200 mell, 2. 50 mell, 50 gyors, 100 mell

Debreczeni Beáta: 1. hely 100 mell, 800 gyors, 50 mell, 200 mell, 2. 200 hát, 100 pille

Pászti Edit: 1. hely 50 pille, 200 hát, 50 hát, 200 vegyes

Felvégi Zsuzsanna: 1. hely 400 gyors, 50 gyors, 100 pille, 200 gyors

Melkuhn Dezső: 1. hely 100 pille, 400 gyors, 800 gyors, 2. hely 100 mell, 200 vegyes, 200 mell

Pólyáné Téli Éva: 1. hely 50 mell, 200 mell

Brauner Tímea: 1. hely 50 mell, 200 mell

Bodnár Istvánné: 1. hely 100 gyors, 2. hely 50 hát, 50 gyors, 50 mell

Tóthné Istvánné: 2. hely 100 gyors, 400 gyors, 100 pille, 3. hely 50 pille, 200 gyors

Kovács László: 2. hely 100 hát, 200 hát, 200 gyors, 3. 400 gyors, 100 gyors

Ferke Gáborné: 2. hely 100 hát, 100 mell, 3. hely 50 hát, 50 mell

Lucz Imre: 3. hely 50 hát

Váltók:

4x50 m női gyorsváltó

2. hely Szentes (Bodnár Istvánné, Tóthné Katalin, Ferke Gáborné, Bertényi Mária)

4x50 m férfi gyorsváltó

3. Szentes (Melkuhn Dezső, Kovács László, Lucz Imre, Kancsó János)

4x50 m férfi vegyes váltó

2. Szentes (Melkuhn Dezső, Kovács László, Lucz Imre, Kancsó János)

IX. Aquarius Nemzetközi Senior Úszóverseny

Dr. Varga István emlékverseny

Nyíregyháza

A felújított Sóstó-Gyógyfürdői Parkuszodában rendeztek versenyt a szeniorúszók számára. A Szentesi Delfin ESC-t nagyon eredményesen képviselte a maroknyi csapat.

Bertényi Mária: 1. hely 50 gyors, 100 gyors, 100 mell, 400 gyors, 50 mell

Felvégi Zsuzsanna: 1. hely 50 gyors, 50 pille, 400 gyors, 50 hát, 100 gyors

Pengő Erzsébet: 1. hely 100 mell, 200 vegyes, 100 gyors, 50 mell, 200 gyors

Lukátsy Katalin: 1. hely 100 mell, 50 hát, 100 hát, 50 mell 2. hely 200 vegyes

Tóthné Katalin: 1. hely 200 vegyes, 2. hely 50 pille, 400 gyors, 3. hely 100 gyors, 100 pille