Megemlékezés Prof. dr. Petri Istvánra

 

A Petri család, a Csongrád Megyei Dr. Bugyi István Kórház, a SZTE Sebészeti Klinika és a Magyar Sebész Társaság Dél-Magyarországi Csoportja tisztelettel meghív minden érdeklődőt a Prof. dr. Petri István emlékére rendezett tudományos emlékülésre.

Időpont: 2013. február 08. (péntek) 15.30 óra

Helyszín: Csongrád Megyei Dr. Bugyi István Kórház (Szentes, Sima Ferenc utca 44-58.)

 

Megemlékezés

Helyszín: Csongrád Megyei Dr. Bugyi István Kórház Sebészeti Osztály aula

Időpont: 2013. február 8. (péntek) 15.30 óra

 

Beszédet mond

 Dr. Petriné Dr. Monoki Erzsébet

Dr. Berente László főorvos,

Tudományos Bizottság - Dr. Várkonyi Katalin a Csongrád Megyei Dr. Bugyi István Kórház megbízott vezetője

 

Tudományos Emlékülés

Helyszín: Csongrád Megyei Dr. Bugyi István Kórház, Ebédlő

Időpont: 2013. február 8. (péntek) 16.00 óra

 

Üléselnök: Prof. Dr. Lázár György egyetemi tanár

 

Családi képes megemlékezés

Petri István az orvos, a jóbarát, az ember...

Prof. Dr. Baradnay Gyula címzetes egyetemi tanár

 

A szegedi nyelőcsősebészeti munkacsoport hatása a hazai sebészetre

Prof. Dr. Horváth Örs Péter egyetemi tanár

 

Szemléletváltás a gastrointestinális tumorok sebészi kezelésében

Prof. Dr. Lázár György egyetemi tanár

 

A májmetastasisok sebészi kezelésének indikációja és időzítése

Prof. Dr. Petri András egyetemi tanár

 

Az elmúlt 30 év sebészete Szentesen

Dr. Molnár Gábor Ph.D.

 

 

Prof. Dr. Petri István c. egyetemi tanár, osztályvezető sebész főorvos 1943. február 3-án született Szatmárnémetiben. Egyetemi tanulmányait a Szegedi Orvostudományi Egyetem Általános Orvosi karán végezte 1961 és 1967 között, Summa cum laude minősítéssel.

1969-től dolgozott a Szegedi Orvostudományi Egyetem 1. sz. Sebészeti Klinikáján, 1971-ben került a klinika Dr. Imre József professzor vezette nyelőcső és gyomor sebészetével foglalkozó munkacsoportjába.1972-ben szakvizsgázott sebészetből, jeles eredménnyel.

Tudományos munkássága döntően a nyelőcső és gyomor sebészeti betegségeinek tanulmányozásával, leírásával kapcsolatos. 54 tudományos közleménye jelent meg hazai és külföldi szaklapokban, közülük 8 könyvrészlet magyar és angol nyelven, előadásainak száma 166, ezekből 64 idézhető abstract.

1982-ben védte meg kandidátusi értekezését, „A gyomorrák sebészi kezelésének lehetőségei és eredményei címmel". 1983-tól vezette a szentesi kórház általános sebészeti osztályát. 1987-ben a Szegedi Orvostudományi Egyetem javaslatára kapott az egészségügyi minisztertől címzetes egyetemi docensi kinevezést.

1991-ben a Magyar Sebész Társaság vezetőségi tagjává választották, 2009-ig volt a vezetőség tagja, egy választási periódusban a társaság titkára. 1992-ben az egészségügyi miniszter a Magyar Sebész Kollégium tagjának nevezte ki, 1996 és 2004 között a kollégium választott tagja volt. Részt vett az orvostanhallgatók oktatásában.

Évekig az SZTE Általános Orvosi Karának államvizsgáztató, Ph. D. felvételi, Ph. D. bíráló és sebészi rezidensi felvételi bizottságaiban tevékenykedett. 1994-ben „Bugyi István Emlékérmet", két alkalommal a „Szentesi Kórház kiváló orvosa" címet kapta meg.

Munkássága alapján 2007- ben a Szegedi Tudományegyetem Szenátusa az SZTE Sebészeti Klinika igazgatójának javaslatára címzetes egyetemi tanári címet adományozott számára. 2010-ben Imre József emlékérem, 2011-ben Batthyány-Strattmann László díjban részesült.

 

Szentes, 2013. 02. 02.
 

 

.