125 éves a Szentes-Kunszentmárton vasútvonal

 

 

 

Nagy nap virradt fel városunkra! A kun-szent-márton – szentesi vasutvonal műtanrendőri bejárása s ezzel együtt annak ünnepélyes megnyitása ma lesz. – ezekkel a sorokkal kezdte 1887. szeptember 22-ei  számát a SZENTESI LAP. (Az újság elolvasható a Városi Könyvtár e-könyvtárában!)

Ma lép be városunk a vasutak világhálózatába, a legnagyobb piacokkal való végtelen előnyű közvetlenségbe, s ma lép be – noha eddigelé is járta küszöbét – az előrehaladás és kultúra felséges palotájának elfogadó-termébe! – folytatódott a vezércikk.

 

 

 

 

Ezt az alkalmat köszöntötték immáron 125 év után 2012. szeptember 24-én a szentesi és a kunszentmártoni vasútállomáson.

8 óra 35 perckor indult útjára az emlékezőket szállító Uzsgyi a kunszenti vasútállomásra, majd az ottani megemlékezések után 10 óra 28 perckor ért vissza.

Ezután következett a szentesi megemlékezés, ahol Szűcs Lajos alpolgármester köszöntötte az összegyűlteket.  Az ünnepi műsort az Apponyi téri óvodások Mocorgó csoportja adta, és megkoszorúzták a centenáriumra készült emléktáblát.

 

 

 

A nagyobb felbontású képekért keresse fel a Szentesi Mozaik facebook oldalát!

 
Húzd az egér nyilát a képekre!

 
Húzd az egér nyilát a képekre!

 

Szentes, 2012. 09. 25.
 

 

.