A Debrecen három góllal nyert

Az élvonalbeli férfi vízilabda-bajnokság 18. fordulójának szerda délutáni mérkőzésén a Szentes hazai medencében 9–6-ra kikapott a Debrecentől.

A Kalo-Méh CS&K Szentesi VK OB I-es férfi vízilabdacsapata tegnap délután mérkőzött meg a vízilabda-bajnokság 18. fordulóján a ligeti uszodában a Debrecennel. Az esélyek teljes kerettel is a vendégek mellett szóltak volna, ráadásul a meccsen a házigazdáktól Csacsovszky Alex betegség, Józsa Tibor eltiltás miatt nem szerepelhetett.

A jobb játékerőt képviselő Debrecen 3 perc alatt kétgólos előnyre tett szert, amit a negyed hajrájára egalizált a hazai együttes, 3–3. Fordítani azonban nem sikerült, sőt a remek formában játszó Varga Tamás vezérletével a 3. negyed elejére már háromgólosra nőtt a különbség, 4–7. A Szentes jól küzdött, jól tartotta magát, de az ünnepeltek negyedében, az utolsó etapban Varga már 4-re növelte a debreceniek előnyét, 5–9. A 6–9-es végeredményét Weszelovszky László állította be.

A Kurca-partiak kikaptak ugyan, de a legjobb 8 között a helyük már nem forog veszélyben.