Gólzáporos Hungerit-győzelem a LEN-kupában

A Kurca-partiak riválisának, a Zentának nem lehetett sok illúziója a meccs végeredményét illetően.

Amennyiben volt is egy kevés, az már rögtön az első negyedben elszállt, hiszen Zantleitner Krisztina vezetőedző tanítványai zsinórban hatszor vették be a Zenta kapuját.

Az első válasz csak ezután érkezett, a játékrész utolsó percében. A következő etapban „visszavett" a tempóból a házigazda klub, játékosai csak ötször találtak be a zentai hálóba. Külön említést érdemel Kotova pazar svédcsavaros gólja.

A harmadik nyolc percben is tetszés szerint érte el találatait a Szentes, a két együttes nem volt egy súlycsoportban. De azért a szurkolók kitartottak, lelkesen buzdították kedvenceiket, és amikor a japán Magarijama is betalált a kapuba, kórusban kántálták keresztnevét: Shino!

Az utolsó játékrész arról marad emlékezetes, hogy Keszthelyi zsinórban három gólt lőtt, és a Zenta teljesen megadta magát sorsának. A végére már 20 gólos különbség alakult ki a két együttes között, 25–5.

Hungerit-UniBauÉpszer Szentesi VK–Zenta (szerbiai) 25–5

(6–1, 5–1, 6–2, 8–1)

A másik mérkőzésen: Uralocska (orosz)–Patrasz (görög) 16–7

(4–2, 6–2, 3–2, 3–1).