© Délmagyarország, www.delmagyar.hu | Minden jog fenntartva.

Rendőrkézen a nagyhegyi betörő

2007.11.26. 04:00   frissítve: 9 órája és 52 perce

A szentesi rendőrök a napokban elfogták azt a férfit, aki megalapozottan gyanúsítható a nagyhegyi betöréssorozat elkövetésével – tájékoztatta lapunkat Terdik Tamás, a Szentesi Rendőrkapitányság munkatársa.

A főhadnagy azt is elmondta, hogy a tettes október végén és november elején összesen hét alkalommal tört be tanyákba az említett városrészben, eltulajdonított több mint százezer forint értékben dunyhát, gázpalackot, alkoholt, kopasztott baromfit és fagyasztott élelmiszert, bort, különböző tárgyakat.

A lopott holmit rövid időn belül eladta, és a pénzen italt vásárolt. A középkorú férfi nem ismeretlen a nyomozók előtt, N. F.-et őrizetbe vették. Az ügyészség nem rendelte el előzetes letartóztatását, két napja szabadlábon védekezik.

Az illető egyébként hajléktalan, ügyében a rendőrség elmeszakértői vizsgálatot kér. A betöréses lopás elkövetője három év szabadságvesztésre számíthat.