Ajánlja a cikket? A hét legnépszerűbb cikkei a látogatók szavazatai alapján
| 2007-02-02 | Szélpál László

Nem történt meglepetés: a százszázalékos Vasas nem adott esélyt a Legrand-Szentesnek a férfi vízilabda OB I hétközi játéknapján.
Vasas - Legrand-Szentes 18-5
OB I-es férfi vízilabda-mérkőzés. Budapest, Komjádi uszoda, 150 néző. Vezette: Bátori, Donauer.
Vasas: Jónás – HOSNYÁNSZKY 3, KOVÁCS R. 4, Varga Dániel 2, Varga Dénes 1, STEINMETZ B., Steinmetz Á. 2. Csere: Heinrich 2, Kincses, Mátyás, Kuncz, Kelemen 1, Tóth M. 3. Edző: Földi László.
Szentes: Horváth T. – Gábor, Papp, Döbrössy, Németh D., Acsimov 1, Szabó T. Csere: Józsa, Baranyi, Torday 2, Jaksa, Vígh 2. Edző: Berki András.
Gól – emberelőnyből: 10/3, ill. 4/2.
Ötméteresből: 1/1, ill. –.

Természetesen fikarcnyi esélye sem volt még a viszonylag szoros eredmény elérésére sem a Szentesnek, de a fordulásig kialakult 12–2 minden képzeletet alulmúlt. Persze ehhez azért azt sem árt tudni, hogy Baranyit a játékvezetők már a 7. percben végleg cserével kiállították, a 13.-ban pedig Németh Dániel begyűjtötte harmadik kiállítását is. A legszebb az egészben, hogy az összes kisbüntetését akkor kapta, amikor a legrandosok támadtak... A játékvezetők nem egyforma mércével mértek, ez azért is érthetetlen, mert ugyebár a Vasas eleve más kategóriát képvisel, a hazai medence „lejtése" nélkül is könnyedén nyert volna.

A nagyszünetben Berki edző igyekezett megnyugtatni játékosait, ez sikerült is neki, legalábbis a harmadik és a negyedik negyed eredménye ezt mutatta.

A Szentes gárdája a héten még tart edzést, majd a Komjádi-kupában részt vevő 20 éven aluli játékosok kivételével a többiek két hétre leállnak. A melbourne-i vb miatt a bajnokság majd csak április 7-én folytatódik.

Berki András: – Gratulálok a Vasasnak, megérdemelt győzelmet aratott.

További eredmények: FTC–Pécs 10–12, Újpest–Neptun VSC 17–9, Eger–Szolnok 18–5.

1. Vasas 13 13 – – 207 – 81 26
2. Domino 12 11 – 1 210 – 108 22
3. Szeged 12 10 – 2 131 – 77 20
4. Eger 13 9 1 3 181 – 96 19
5. Újpest 13 7 1 5 132 – 124 15
6. Pécs 13 6 1 6 128 – 126 13