Hibátlanul zártak a megyei NB I-es futsalcsapatok a hétfői, szegedi megyei rangadó előtt: a Szentes az Aramist, az Első Beton az Abonyt verte.
Abony–Első Beton 0–8 (0–3)
Abony, 50 néző. Vezette: Nagy R., Pápai.
Első Beton: Tihanyi – NÉMETH L., Szentágotai, RÁCZ, TÓTH A. Csere: KOVÁCS P., K. TÓTH, Juhász, Balog, Szabó Z. Edző: Szabó Zsolt.
A szegedi gólszerzők: Kovács P. (2), Németh L. (2), Tóth A. (2), K. Tóth (2).

Az előző mérkőzésekhez képest fegyelmezettebb és biztonságosabb játékkal kezdett a Beton. A vendégek a tizedik percben szerezték az első gólt, amelytől megnyugodtak, és a második félidőben már a jövő szempontjából is kiváló produkcióval növelték előnyüket.
Az Első Beton csütörtökön 19.45-től az újszegedi sportcsarnokban edzőmeccset játszik a romániai Temesvárral.
Szabó Zsolt: – Ilyen különbséggel is jogos a sikerünk, amely remélhetőleg kellő önbizalmat adhat a megyei rangadó előtt.

Legrand-MetalCom-Szentes–Aramis 2–1 (2–1)
Szentes, 350 néző. Vezette: Török, Nagy Vince.
Szentes: Bíró – KELLER, KEREPECZKY, Erhardt, SZARVAS. Csere: KONCZ, Kazán, JERNEY, Szabó L., Szabó Á., Kovács K. (kapus). Játékos-edző: Koncz Zsolt.
A szentesi gólszerzők: Kazán, Szarvas.

A hazai gárda a félidő közepén Szarvas találatával vezetést szerzett, de az Aramis elkerülhető góllal egyenlített. Kazán azonban ismét a Legrandot juttatta előnyhöz, amelynek játékosai a második húsz percben több ziccer is kihagytak. A vendégek mindössze egyetlen lehetőséget alakítottak ki még úgy is, hogy levitték kapusukat.
Koncz Zsolt: – Számunkra nagyon fontos három pontot tartottunk itthon.

További eredmények: Berettyóújfalu–Cső-Montage 5–3, Csömör–Gödöllő 1–5, Siklós– Kanárik 6–13.

Rácz és Szarvas

Az Első Beton csapatából Rácz Attila gólt ugyan nem szerzett, de hasznosan játszott, sok labdát szerzett, és azokat rendre jó helyre passzolta. A szentesi gárdából Szarvas Zsolt végre fegyelmezett játékot nyújtott védekezésben, emellett gólt is szerzett, bár ha kicsit jobban figyel, még jobban kiemelkedhetett volna.