Szentesi fordulat a szünetben Hozzáadás a gyűjtőhöz

Ajánlja a cikket? A hét legnépszerűbb cikkei a látogatók szavazatai alapján
| 2006-12-20 | Mádi József

A futsal NB I-ben izgalmas csatában nyert a Szentes, a Szeged viszont sima vereséget szenvedett Budapesten.
Nyomtatható változat
Cikk küldése e-mailben
A heti legnépszerűbb 10 cikk
Legrand-MetalCom-Szentes–Csömör 7–6 (2–5)
Szentes, Dr. Papp László-sportcsarnok, 400 néző. Vezette: Iványi, Albert.
Szentes: Kovács K. – Kazán, KELLER, Szarvas, Szabó L. Csere: KEREPECZKY, ÁBEL, JERNEY, SZŰCS D., Rúzs-Molnár, Szabó Á., Bíró (kapus). Edző: Koncz Zsolt.
A szentesi gólszerzők: Ábel (4), Szűcs D. (2), Szarvas.

Nagyon jól felkészített Csömör érkezett Szentesre. Az első félidőben a hazai hibákat maximálisan kihasználta a vendéggárda. A tréner, Koncz Zsolt igyekezett felrázni csapatát – méghozzá eredményesen. A szentesiek elhitték, hogy tudnak nyerni, és a gyors gólváltás után mindent egy lapra feltéve fordított is a Szentes.
Koncz Zsolt: – Örülök, hogy közönségünket ki tudtuk szolgálni utolsó idei hazai meccsünkön.

Cső-Montage–Első Beton 6–1 (3–1)
Budapest, MAFC-csarnok, 50 néző. Vezette: Nyekita D., Ember.
Első Beton: Halász – Csúri, Tóth A., Németh, Rácz. Csere: Tihanyi (kapus), Kovács P., K. Tóth, Puskás, Vastag, Brinszky, Bullás. Edző: Szabó Zsolt.
A szegedi gólszerző: Tóth A.
Kiállítva: Csúri.

Az ötödik percben egy szegedi kontra végén Tóth Attila mattolta Márkust, 0–1. Nem sokkal később Szalay használt ki egy védelmi hibát, 1–1. Egy kapu előtti kavarodásban Tóth M. két kézzel kilökte a pályáról a Beton csapatkapitányát, Csúrit, majd a kapuba sodorta a labdát. A játékvezetők gólt ítéltek, a hevesen reklamáló Csúrit pedig kiállították. A második játékrészben aztán teljesen összezuhant Szabó Zsolt csapata.
Szabó Zsolt: – A kiállításig két egyforma csapat küzdött egymással, utána viszont szétesett a játékunk. Túlzottnak tartom a különbséget.

További eredmények: Berettyóújfalu–Kanárik 5–1, Abony– Gödöllő 2–12, Siklós–Aramis 6–8.

Csak Ábel

A Legrand-MetalCom támadójától, Ábeltől nem lehetett elvenni a labdát, emellett szerzett négy gólt. Szabó Zsolt csalódott volt, és szerinte nem volt kiemelhető a csapatában.