Szentesi győzelem, szegedi döntetlen Hozzáadás a gyűjtőhöz

Ajánlja a cikket? A hét legnépszerűbb cikkei a látogatók szavazatai alapján
| 2006-09-13 | Imre Péter

A Csongrád megyei NB I-es futsalcsapatok jól szerepeltek a legutóbbi fordulóban, a Legrand-Szentes otthon nyert, az Első Beton Szeged pedig idegenben szerzett pontot.
Legrand-Szentes–Fortuna-Sirokkó 2–1 (1–0)
NB I-es futsalmérkőzés. Szentes, Dr. Papp László-sportcsarnok, 250 néző. Vezette: Iványi, ifj. Kormányos.
Legrand-Szentes: Kovács K. – Kazán, Erhardt, Kerepeczky, Keller. Csere: Szabó Á, Jernei, Ruzsinszki, Ábel, Szabó L., Szarvas, Bíró (kapus). Játékos-edző: Koncz Zsolt.
A szentesi gólszerzők: Erhardt, Kazán.

Egy jól, szívósan védekező csapattal találta magát szemben a Szentes, erre számítottak is Koncz Zsolt tanítványai. A találkozó végig nagy küzdelmet hozott, de a házigazdák végül érvényesíteni tudták nagyobb tudásukat. Pozitívum, hogy megint csak egy gólt kaptak, viszont – akárcsak az első fordulóban – ismét „csak" kettő rúgottig jutottak. A lényeg, hogy két forduló után százszázalékos a Kurca-parti együttes.
Koncz Zsolt: – Dolgozunk tovább a minél sikeresebb bajnoki szereplésért.

Mezei-Vill FC–Első Beton Szeged 3–3 (2–0)
NB I-es futsalmérkőzés. Berettyóújfalu, 300 néző. Vezette: Bendik, L. Tóth.
Első Beton Szeged: Tihanyi – Bullás, Németh L., Kovács P., K. Tóth. Csere: Juhász, Pataki, Puskás, Balog, Mahler, Halász (kapus). Edző: Szabó Zsolt. A szegedi gólszerzők: Kovács P. (2), Juhász.

Tihanyi kapus sérülését kihasználva pillanatok alatt kétgólos előnyre tett szert a hazai alakulat. Szerencsére a második félidő 45. másodpercében szépíteni tudott a Beton, bár ezt követően a Mezei-Vill ismét visszaállította a kétegységnyi különbséget. Jó hajrával egyenlített és pontot szerzett a Tisza-parti gárda.
Szabó Zsolt: – Az első félidő gyenge teljesítménye után a második játékrészre alaposan feljavult a produkciónk, így megérdemelten szereztünk nagyon értékes pontot.

Erhardt és Kovács

A Legrand-Szentesből Erhardt Szilárd, az Első Beton Szegedből pedig Kovács Péter bizonyult csapata legjobbjának. Mindketten gólt szereztek, utóbbi kettőt is, és a mezőnyben is jó teljesítményt nyújtottak.