Szeged Beton: baj van, nem kicsi Hozzáadás a gyűjtőhöz
Nem hitte el a Szentes, hogy legyőzheti az FTC-t

Ajánlja a cikket? A hét legnépszerűbb cikkei a látogatók szavazatai alapján
| 2006-03-27 | Szélpál László

A férfi vízilabda OB I 19. fordulójában mindössze egy pontot szerzett a két Csongrád megyei csapat. A Legrand-Szentesi VK kétgólos veresége az FTC otthonában semmi estre sem nevezhető meglepetésnek, annál inkább a Szeged Beton VE hazai pontvesztése a jóval esélytelenebb Szolnokkal szemben.
Szeged Beton VE - Szolnok 10-10
OB I-es férfi vízilabda-mérkőzés. Újszegedi sportuszoda, 150 néző. Vezette: Kiszelly, Petik.
Szeged: Barát – Mészáros 1, Kádár, KOMLÓSI 4, Vukanics, Hosnyánszky 2, Lehmann. Csere: VARGA P. 2, Molnár P., Tóth L. 1, Éles. Edző: Gyöngyösi András.
Szolnok: GÁRDONYI – Ridzyk 1, BELL 2, Pataki, Babay 1, Balogh Z. 1, CSEH 5. Csere: Mohi, Hangay R., Hangay Z., Broome. Edző: Lukács Dénes.
Gól – emberelőnyből: 9/4, ill. 7/2. Ötméteresből: –, ill. 2/2.

Kedves ünnepség vezette fel a találkozót, ugyanis a kezdés előtt a szegedi klub nevében Juhász György szakosztály-igazgató ajándékkal kedveskedett a jubiláló Molnár Péternek, aki hosszú és eredményes pályafutása során eddig 375 OB I-es meccsen szerepelt.

Komlósi szórta a gólokat. Fotó: Gyenes Kálmán
Elmaradt a folytatás

A hazai drukkerek ekkor még úgy hitték, hogy a folytatás is örömteli lesz... Hát nem lett. A vendégek már az első negyedben tudatosítani kívánták, hogy ők bizony nem csak azért érkeztek az újszegedi sportuszodába, mert kötelező lejátszani a találkozót. Reményüket táplálta, hogy a csapatok legutóbbi két, Szolnokon megvívott mérkőzése egyaránt döntetlenül végződött – az előző bajnokságban 6–6-ra, decemberben pedig 9–9-re végeztek a felek. Szegedi szemszögből fájó volt a pontvesztés, nem beszélve az elmúlt heti, szentesi fiaskóról. Pedig a négy közé akarnak kerülni, ennél fogva pedig nem volt más választásuk, mint menekülni a győzelembe.

Három góllal elhúztak

A meccs elején kétszer is vezettek a vendégek, a Szegednél először – Hosnyánszky révén – a hatodik perc közepén volt az előny, 3–2. A második negyedben jól védtek a kapusok, vagy rosszul céloztak a mezőnyjátékosok, ez nézőpont kérdése, a lényeg azonban az, hogy mindössze Varga Péter tehette fel gólja után örömittasan a kezét, 4–3. „Már a Szolnok ellen is izgulni kell, ez baj" – jegyezte meg egy szegedi néző. Érezték a házigazdák is, hogy ennél több kell a sikerhez. Úgy tűnt, a fordulás után elkapják azt a bizonyos fonalat. Záporoztak a lövések mindkét kapura, és egy ideig úgy tűnt, ebből a betonosok jönnek ki jobban.

A negyeden belül háromszor is elhúztak három góllal (6–3-ra, 7–4-re, 8–5-re), a negyedik felvonásnak mégis 8–8-cal vágtak neki a felek.
Közben jött a hír, hogy az Eger legyőzte az Újpestet, most már tényleg a Szegeden volt a sor. Igen ám, csakhogy elkezdtek remegni a szegedi kezek, a Szolnok hálóőre, Gárdonyi pedig bravúrok sorozatát mutatta be. Tóth László centertalálatával mégis 10–9 állt az eredményjelzőn, de ekkor Balogh Zoltán az alapvonalról tréfálta meg alaposan Barátot, 10–10. Ekkor ugyan volt még hátra közel három perc, de a hitét vesztő Beton képtelen volt mit kezdeni a hihetetlen lelkes ellenféllel.

Gödörbe kerültek

Gödörbe kerültek Lehmannék, akik bár visszaszerezték a tabellán a negyedik helyet, de a következő fordulóban a Vasas vár rájuk a fővárosban, míg a nagy rivális Újpest a Szolnokot fogadja.

Gyöngyösi András: – Még mindig a Vasas elleni, pénteki meccsen dől el, hogy bejutunk-e a négy közé.

FTC - Legrand-Szentes 11-9
OB I-es férfi vízilabda-mérkőzés. Budapest, Népliget, 50 néző. Vezette: Székely B., Madarasi.
FTC: Szécsi – Katonás 2, Süveges, WESZELOVSZKY 2, Nitsovits, Monostori 1, Ferkó. Csere: MUNIUDISZ 1, Bánhidy, Takács A., BINDER 3, Létay 2. Edző: Bíró Attila.
Szentes: Horváth T. – SZABÓ N. 2, TORDAY 2, Németh D. 1, JUHÁSZ ZS. 3, Plézer, Vígh R. 1. Csere: Gábor, Papp G., Józsa, Döbrössy, Szabó T. Edző: Berki András.
Gól – emberelőnyből: 10/4, ill. 4/3. Ötméteresből: –, ill. 1/1.

Meglepetésre készült a Szentes a fővárosban, és így is kezdte a mérkőzést. Torday előnyből szerzett találatával vezetést szerzett, majd növelhette volna előnyét, de a hatalmas ziccer kimaradt. Az első negyed az FTC egygólos nyerése ellenére jól sikerült a Legrandnak. Hanem a második... De ebben nem csak a Csongrád megyeiek voltak ludasok, hanem a játékvezetők is. A Szentes kapuja előtt sorozatban kapta a fórokat a Fradi, a másik oldalon viszont elnémult a síp. Az eredmény pedig: a forduláskor 9–5 az FTC javára.

Úgy nézett ki, eldőlt a mérkőzés, de nem adta fel a Szentes. 11–8-nál előnyhöz jutott, de Plézer rossz átadása meghiúsította a további közeledést. Kár volt érte, mert a záró felvonásban Juhász Zsolt pompás ejtése így már csak szépségtapaszt jelentett, 11–9. A találkozó krónikájához tartozik még, hogy két perccel a meccs vége előtt az egyik bírói ítéletet szóvá tevő, egy sárga lapos figyelmeztetéssel már rendelkező Berki edzőt kiállította Székely játékvezető. A pénteki, Neptun elleni hazai találkozón így nem ülhet a kispadon.

Berki András: – Gratulálok a Fradinak, két-három játékosunk nem hitte el, hogy nyerhetünk. Pedig...

Jobb csapat az Eger az Újpestnél

A Szolnoknak Szegeden szerzett pontja kivételével nem született meglepetés a férfi vízilabda OB I hétvégi fordulójában. A játéknap rangadóján az otthon játszó Eger magabiztosan győzte le a szintén a négy közé igyekvő Újpestet. A tabella első két helyen álló fővárosi gárda, a Domino-BHSE és a Vasas is gólkülönbséget javított. A Legrand-Szentesi VK legfőbb riválisának, a Pécsnek nem okozott gondot a sereghajtó Neptun ellen begyűjteni a két pontot. A bajnoki címvédő Domino-BHSE nem sok esélyt hagyott a fiatalokból álló BVSC-nek, tizenkét góllal nyertek a két szegedit, dr. Molnár Tamás és Fodor Rajmundot is a soraiban tudó honvédosok.
Eredmények: Eger–Újpest 14–9, Domino-BHSE–BVSC 20–8, Vasas–OSC-Kaposvár 17–8, Pécs–Neptun VSC 19–8.