A csúcsra ugrott a Szentes Hozzáadás a gyűjtőhöz
Az Első Beton Szeged meccsébe belenyúltak a játékvezetők

Ajánlja a cikket? A hét legnépszerűbb cikkei a látogatók szavazatai alapján
| 2006-03-16 |

A Legrand-Szentes futsalcsapata remek játékkal nyert (5–2) a Csömör ellen, és ennek köszönhetően átvette a vezetést az NB I-ben. Az Első Beton Szeged nagy csatában szenvedett vereséget (5–6) az Aramistól.
Legrand-Szentes–Csömör 5–2 (2–1)
Szentes, dr. Papp László sportcsarnok, 300 néző. Vezette: Ember, Török.
Legrand-Szentes: Kovács K. – Szarvas, Varga R., Tóth Cs., Kis K. Csere: Bíró, Jernei, Koncz, Varga Zs., Szabó Á., Ábel, Geleta. Játékos-edző: Koncz Zsolt.
Gólszerzők: Kis K.2, Tóth Cs., Szarvas, Koncz, illetve Győrfi, Németh P.
Jók: az egész hazai csapat.
Szabálytalanságok: 3/1 és 6/6.
Kiállítva: Nagy Zoltán (Rubeola) a 39. percben.
Remekül kezdte a mérkőzést a Legrand-Szentes, a vendégeknek esélye sem volt a gólszerzésre. Mindent elmond a hazaiak védekezéséről, hogy a Csömör a 9. percben rúgott először kapura. Az első játékrészben a sok helyzet közül kettőt értékesítettek Vargáék. A második félidő elején egyenlítettek a Pest megyeiek, ezután azonban felpörögtek a szentesiek. Remek játékkal rukkoltak elő, a hazai publikum kiválóan szórakozott. A gólok sem maradtak el, így a végén magabiztos győzelmet könyvelhetett el a Legrand, és a gödöllőiek vereségének köszönhetően az élre ugrottak a bajnokságban.
Koncz Zsolt: – Értékes három pontot szereztünk. Most kellene lefújni a bajnokságot.

Első Beton Szeged–Aramis 5–6 (3–2)
Újszegedi sportcsarnok, 400 néző. Vezette: Németi, Guta.
Első Beton: Tihanyi – Csúri, Tóth A., Fekete, Németh. Cserék: Kovács P., Puskás, K. Tóth, Balog T., Szentágotai, Rácz. Edző: Szabó Zsolt.
Gólszerzők: Tóth A., K. Tóth, Puskás, Fekete, Szentágotai, illetve Frank T.3, Ugrai, Szabó Z., Nagy G.
Szabálytalanságok: 7/3 és 5/5.
Hiába játszott az Első Beton Szeged, mégis vereséget szenvedett a rutinos Aramistól. A fővárosiak szereztek vezetést, azonban gyorsan fordítottak a zöld-feketék, sőt a második félidő elején 4–2-re elhúztak. Ezután a két játékvezető elég érdekes felfogásban vezette a meccset, ítéleteikkel a vendégeknek kedveztek. Ez rendesen megzavarta a Betont, a hajrában döntetlen volt az állás. A lefújás előtt 15 másodperccel Szentágotai ziccert hibázott, és ahogy ilyenkor lenni szokott, az ellenfél ezt könyörtelenül megbüntette. Az ellentámadás után Tihanyi kapujába találtak, és 6–5-re megnyerték a rangadót.
Szabó Zsolt: – Ez nem csak rajtunk múlt. Az Aramis sportdiplomáciája győzött.