Férfi vízilabda OB I.: mind a négy pont megvan Hozzáadás a gyűjtőhöz

Ajánlja a cikket? A hét legnépszerűbb cikkei a látogatók szavazatai alapján
| 2006-03-13 | Szélpál László

Kötelező volt a ligeti uszodában tartania a Legrandnak a két pontot, mert különben nagy valószínűséggel búcsút inthetnek Németh Dánielék a nyolc közé jutásnak.
Legrand Szentes - Szolnok 9-8
OB I-es férfi vízilabda-mérkőzés. Szentes, ligeti uszoda, 400 néző. Vezette: Marjai, Dodog.
Szentes: Horváth T. – SZABÓ N. 3, Torday 1, Németh, JUHÁSZ ZS. 2, Plézer 1, Vígh. Csere: Gábor, PAPP G. 1, Józsa, Döbrössy, Szabó T. 1. Edző: Berki András.
Szolnok: Veres – RIDZYK 2, Bell, BABAI 3, Balogh Z. 1, Hangay Z. 1, Cseh 1. Csere: Bozsi, Pataki, Hangay R., Broome. Edző: Lukács Dénes.
Gól – emberelőnyből: 10/3, ill. 12/7. Ötméteresből: 1/1, ill. 1/0.

Berki András edző öröme a mindent eldöntő gól után. Fotó: Vidovics Ferenc

A tétnek megfelelően álomszerűen kezdte a számára oly fontos találkozót a Szentes. Még csak négy perce folyt a meccs, amikor Torday, Juhász és Plézer góljával 3–0-ra elhúztak. Ekkor a nézők úgy gondolták, ez aztán sima mérkőzés lesz. Tévedtek, nem lett az, hiszen a vendégek már a negyed végére kiegyenlítettek. Jól sáfárkodtak az emberelőnyös helyzetekkel, 3–3.

A hazai drukkerek nagy örömére a Berki-legénység nem roppant össze a szolnoki feltámadástól, az agilis Szabó Nándor vezetésével a második negyedben szinte állva hagyta riválisát. A Szegedet is megjárt pólós ebben a nyolc percben triplázott, mellette Juhász Zs. is betalált, 7–4. Ekkor megint úgy nézett ki, hogy eldőlt a meccs a Szentes javára.

A fordulást követően mindössze egy gólváltás fért bele a harmadik nyolc percbe (a Szentes gólját Szabó T. jegyezte), úgyhogy a különbség jottányit sem változott, 8–5. Nem kis pánikot okoztak azzal a hazaiak, hogy a találkozó hajrájára fejben elfáradtak, ezáltal több fegyelmezetlenség is becsúszott a játékukba. Ennek pedig az lett a vége, hogy másfél perccel a vége előtt kiegyenlítettek a vendégek. Időt kért Berki edző, az eredmény pedig: 17 másodperccel a végső dudaszó felhangzása előtt a mindössze 19 esztendős Papp Gábor bombagólt ragasztott a szolnoki kapuba, 9–8. Naná, hogy tombolt a szentesi publikum!
Berki András: – Nagyon örülök a győzelemnek, de a részeredményeket figyelembe véve, az lehetett volna simább is.

PVSK - Szeged Beton VE 7-8
OB I-es férfi vízilabda-mérkőzés. Pécs, 300 néző. Vezette: Kiszelly, Molnár.
Pécs: KÓSZ – PETŐVÁRY 3, ÁGNER 3, Barba, Kéri, Kollár, Lukács G. Csere: Surányi, Bóbis 1, Simon, De Blasio. Edző: Ambrus Tamás.
Szeged: BARÁT – Mészáros, Kádár 1, KOMLÓSI 1, Vukanics 1, Hosnyánszky 3, Lehmann. Csere: Varga P. 1, MOLNÁR P. 1, TÓTH L., Éles. Edző: Gyöngyösi András.
Gól – emberelőnyből: 8/4, ill. 9/5. Ötméteresből: –, ill. 2/2.

Esélyeshez méltóan, jól kezdte a meccset a Szeged, hiszen Komlósi átlövésével, valamint Hosnyánszky ötméteresével gyorsan kétgólos előnyre tett szert. Ekkor még a játék játszotta a főszerepet, nem lehetett sejteni, hogy később mindez megváltozik. Mert megváltozott, a játékvezetők fölöttébb érdekes stílust alkalmaztak. Mindennek a kedvezményezettje Petőváry és általa a Pécs volt, értelemszerűen a kárvallottja pedig a Beton VE. Az egykori válogatott kiválóság sorozatban „bujkált" a víz alatt, ezt pedig rendre megették a bírók: sorozatban állították ki a vendégeket. De a sípos emberek mellett a zsűri tagjai sem voltak formában, rendre később engedték vissza kisbüntetésükből a pólósokat. Emiatt Gyöngyösi edző csak egyszer reagált, pécsi kollégája, egykori FTC-s csapattársa, Ambrus Tamás viszont kétszer. Minden esetért járt egy-egy sárga lap, a második már egy pirosat jelentett a hazaiak edzőjének.

Azt túlzás lenne állítani, hogy jól játszott volna a Szeged, de azt igen, hogy megalkuvás nélkül keményen küzdött egyrészt az ellenféllel, másrészt pedig a fentebb felsorolt további hátráltató tényezőkkel. A harmadik negyed elején Vukanics találatával 6–4-re vezettek a vendégek, de ezen a meccsen ez nem jelentett még a biztos győzelem megszerzését. Így is történt, a megmagyarázhatatlan több páros kiállítás (a hazaiaktól és a vendégektől is négy-négy pólós fejezte be idő előtt a meccset...), meg az egyéb tévedések következtében 6–6-tal kezdődött a zárófelvonás. A remeklő Molnár Péter, valamint a harmadik gólját jegyző Hosnyánszky találatával megint meglépett a Szeged. Bóbis szépítése után volt még hátra három perc, de mert a kapusok jól védtek, már nem változott az eredmény. A Beton újabb lépést tett a négy közé jutás felé.
Gyöngyösi András: – Ez a meccs is bebizonyította, hogy mindig mindenre fel kell készülni.

Szabó N. és Tóth L.

A Szentes legjobbja a három gólig jutott Szabó Nándor volt a Szolnok elleni meccsen. Nem csak csapatának legeredményesebbjének bizonyult, úgy küzdött, mint egy oroszlán. A sérüléséből nemrég felépült Szeged centere, Tóth László bár nem vette be Kósz Zoltán kapuját Pécsen, de sok kiállítást harcolt ki, fiatalokat megszégyenítően küzdött az erősen lejtő medencében. Ő volt a Beton legjobbja.