Pólóshow-t tartottak a Szeged Beton játékosai
Sok gólt dobtak a szentesiek Egerben, de sokat is kaptak

Ajánlja a cikket? A hét legnépszerűbb cikkei a látogatók szavazatai alapján
| 2006-02-13 |

A férfi vízilabda OB I 13. fordulójában az előzetes papírformának megfelelően szerepeltek a Csongrád megyei csapatok: a Szeged Beton VE könnyedén győzte le az OSC-Kaposvárt, a Legrand-Szentesi VK pedig sima vereséget szenvedett a második helyen álló Eger otthonában.
Nyomtatható változat
Cikk küldése e-mailben
A heti legnépszerűbb 10 cikk
Szeged Beton VE–OSC-Kaposvár 17–7 (5–2, 5–1, 4–1, 3–3)
OB I-es férfi vízilabda-mérkőzés. Újszegedi sportuszoda, 150 néző. Vezette: Kenéz, Hesz.
Szeged: Barát – Mészáros 1, Kádár 2, KOMLÓSI 3, VUKANICS 3, HOSNYÁNSZKY 5, Lehmann. Csere: Varga P., Molnár P., Éles 2, Munkácsy 1, Garami. Edző: Gyöngyösi András.
OSC-Kaposvár: Tory – Major 1, Hangody L. 1, Balla, IBOLYA 1, Tiba 1, Hangody Gy. Csere: Békési, Ürögi 1, Keszthelyi 1, Tapasztó, Bakó 1, Dálnoki, Gáti (kapus). Edző: Ábrahám István.
Gól – emberelőnyből: 5/3, ill. 5/3. Ötméteresből: 2/1, ill. 1/1.

Fotó: Karnok Csaba
Ahogy azt várni lehetett, a szegediek legrutinosabb pólósa, Tóth László nem öltözött be, civilben a lelátón foglalt helyet. „Egyelőre csak úszkálok és súlyzózók, na meg persze járok fizikoterápiás kezelésekre" – magyarázta a húzódással és részleges szakadással bajlódó kitűnőség. Azt azért még mosolyogva hozzátette: „A Fradi és az Újpest meccset is hozták nélkülem a srácok, valahogy majd csak kibírják nélkülem az OSC ellen is..."

Nem okozott meglepetést a meccs első két perce, hiszen Hosnyánszky és Kádár góljával gyorsan elhúzott az egészen más terveket szövögető Beton VE. A jó sorozatba némileg bekavart Lehmann kapu fölé szálló lövése, majd Ibolya pompás centertalálata. De innentől kezdve egyre inkább kiütközött a két csapat közötti szakadéknyi tudáskülönbség. Meg persze az erőkülönbség is. Erről legtöbbet a vendégek bekkjei tudnának mesélni, akik képtelenek voltak mit kezdeni Vukaniccsal. A szerbia-montenegrói center az egyik gólja előtt például két embert forgatott meg mielőtt a kapuba ejtette a labdát. Ahogy telt-múlt az idő, úgy alakult át a találkozó edzőmeccsé.

Egyre jobban elfáradtak a látogatók, az viszont más kérdés, hogy a légszomjnak, az oxigén hiányának köszönhetően dobtak két gólt. Ez úgy történt, hogy a harmadik negyedben Keszthelyinek, a negyedikben pedig Üröginek nem akaródzott már visszaúszni. Mégis „tőkét" kovácsoltak belőle, mert előbb Kádár, aztán meg Munkácsy rontott olyan szituációban, amikor nem szabad. Az előredobott labdát már nem volt nehéz a kiszolgáltatott Barát mellett gólra váltani. Most ez is belefért, meg az is, hogy a Beton VE az utolsó négy percben újoncot avasson: 20 esztendős Garami Dániel hálás lehet Gyöngyösi mesternek, hogy debütálhatott a legjobbak között. Valószínűleg soha nem felejti el ezt a napot. Lehet, hogy az OSC-sek sem...

Gyöngyösi András: – Annak ellenére elégedett vagyok a látottakkal, hogy elég sok gólt kaptunk. Készülünk az Eger elleni rangadóra, melyet szeretnénk megnyerni.

Eger–Legrand-Szentes 21–12 (8–2, 6–5, 3–4, 4–1)
OB I-es férfi vízilabda-mérkőzés. Eger, 400 néző. Vezette: Petik, Godova.
Eger: Decker A. – Seress 1, Nyéki 2, Kis G. 2, Decker Á. 1, KISS CS. 3, Mackeben. Csere: BÁLINT 3, CZIGÁNY 3, Kovács G. 2, MATAJSZ 2, Molnár, Gór-Nagy 2. Edző: Gerendás György.
Szentes: Újházi – Józsa, Szabó N. 2, NÉMETH D. 2, JUHÁSZ Zs. 4, Plézer, Gábor 2. Csere: Horváth T. (kapus), Papp, Döbrössy, Jaksa, Szabó T. 1, Herczeg 1, Torday. Edző: Berki András.
Gól – emberelőnyből: 13/5, ill. 9/4. Ötméteresből: 1/1, ill. 1/1.

Nem Juhászon múlt

Juhász Zsolt nemcsak azért volt a szentesi gárda legjobbja, mert dobott négy gólt, hanem azért is, mert végig alázatosan játszott. Néhány másodperc kivételével mind a 32 percet a vízben töltötte.

A betegségektől és sérülésektől tizedelt vendégek nagyon megilletődötten kezdték a mérkőzést. Az elején zónavédekezésre rendezkedtek be, de ez nem jött be, a határtalan önbizalommal játszó hazaiak könnyedén lőtték át a falat. Gyakorlatilag minden lövésük a kapuban kötött ki. A második negyedben változtattak a legrandosok, de ekkor meg a fórok kihasználása volt remek az egrieknek. A fordulás előtti nagyszünetben használhatott Berki edző „fejmosása", összekapták magukat a szentesiek, fel is zárkóztak 15–11-re, de a hajrában már újra az történt a medencében, amit a házigazdák akartak.

Berki András: – Megilletődötten kezdtük a mérkőzést, főleg a védekezésünkben követtünk el sok hibát. A folytatásban már összeszedtük magunkat, de a meccs végén megint kiütközött a két csapat közötti tudáskülönbség.

Nyert a Vasas

Abban bíztak a szegediek, hogy az FTC pontot szerez a Vasastól. Ez nem jött össze, az angyalföldiek simán győztek.
Eredmények: Vasas–FTC 8–5, Neptun–Szolnok 6–17, BVSC–Pécs 8–6, Domino-
BHSE–Újpest 19–12.

Csoportelsőként jutott a LEN-kupa legjobb nyolc együttesé közé a házigazda Domino-BHSE. Eredményei: –Liverpool (angol) 18–4, –Fiorentina (olasz) 13–10, –Gomel (fehérorosz) 20–5. A csoport végeredménye: 1. Domino-BHSE 8, 2. Fiorentina 6, 3. Liverpool 2, 4. Gomel 0 ponttal.