Bevált a Szentes taktikája
 Vendéggyőzelem született az NB I szegedi megyei rangadóján

| 2005-12-07 | Mádi József

A futsal NB I megyei rangadóján a Szentes Szegeden győzte le az Első Betont, így továbbra is az első négyben, azaz rájátszást érő helyen áll.
Első Beton–Legrand-Szentes 2–3 (0–2)
NB I-es futsalmérkőzés, újszegedi sportcsarnok, 300 néző. Vezette: Kömpf, Farkas.
Első Beton: Tihanyi – Csúri, Brinszky, Szentágotai, Németh. Csere: K. Tóth, Fekete, Puskás, Rácz, Kovács P., Pataki, Halász (kapus). Edző: Szabó Zsolt.
Legrand-Szentes: Bíró – Kerepeczky, Jernei, Koncz, Szarvas. Csere: Varga R., Kis K., Tóth Cs., Szabó Á., Geleta, Ábel, Kovács K. (kapus). Játékos-edző: Koncz Zsolt.
Gólszerzők: K. Tóth, Kovács P., ill. Koncz, Ábel, Kis K.
Kiállítva: Rácz, ill. Geleta, Kerepeczky.

A megyei rangadón pattanásig feszültek az indulatok. Fotó: Gyenes Kálmán
Az első félidőben tökéletesen bevált a Szentes taktikája. A vendégek visszahúzódtak a saját térfelükre, kevés területet hagyva a hazai támadóknak, így például Csúrinak, vagy Brinszkynek. Rendkívül fegyelmezett, lelkes, egymást kisegítő védekezés, majd ebből gyors kontra – ez volt a Legrand fegyvere. Érdekes, nem éppen egy ilyen ellentámadásból, hanem jól eltalált Koncz-szabadrúgásból szerzett vezetést a Szentes. Aztán a szünet előtt Ábel egy az egyben verte meg védőjét, és máris két gól volt a vendégelőny. Szegény hazai kapus, Tihanyi alig találkozott veszélyes szituációban a labdával, mégis kétszer mögé került a labda.

A második félidőt egy remek góllal kezdte a Beton, így aztán bízhattunk abban, hogy az első húsz percnél – amelyben rengeteg technikai hiba és kevés helyzet adódott – jobb lesz a meccs. Valamennyire fel is pörgött a találkozó, volt lendülete a megyei rangadónak. Kis Krisztián találata következett: mindenki arra számított, hogy ballal lő, ám a jobbjára cselezett, majd a bal alsóba bombázott az egykori válogatott futsalos, 1–3. A Betonnak még volt ereje a szépítésre, de egyenlítenie már nem sikerült. A bírók teljesítményéről is essék néhány szó: a találkozó utolsó percében kiállított duó, Kerepeczky és Rácz például egymástól elnézést kérve beszélte meg a történteket, de azt egyikük sem tudta, miért kaptak piros lapot...

Szabó Zsolt: – Nem értem a Szentest, hiszen mi futsalra készültünk, nem másra. Gratulálok csapatomnak a második félidőhöz.
Koncz Zsolt: – Az utolsó forduló eredményétől függetlenül ezzel a sikerrel feltettük a koronát az őszi teljesítményünkre.

További eredmények: Aramis–Miskolc 14–4, Abony–Csömör 4–12, Vasas-Dupont–Gödöllő 3–7, Siklós–Cső-Montage 2–7.

Bíró és Csúri

A megyei rangadó megnyerésében óriási szerepe volt a Legrand-Szentes kapusának: Bíró Mihály elsősorban a hajrában nyújtott kiváló teljesítményt. Akkor, amikor a legjobban kellett. Amikor a szegedi gárda kapus nélkül, öt mezőnyjátékossal próbált meg gólt szerezni.
Az Első Betonnál éppen a támadásokkal volt gond. A hazai csapat kevés helyzetet alakított ki, talán Csúri Csaba – aki másodszor érdemelte már ki a csapata legjobbja címet ebben a bajnokságban – volt az, akin nem múlt semmi. Hiszen például az ő passzából szerzett gólt Kovács Péter. Csúri volt az, aki a hajrában kapusként és szervezőként egyszerre igyekezett egyenlíteni. Sikertelenül.