Bajnokesélyeseket oktattak

Ajánlja a cikket?  A hét legnépszerűbb cikkei a látogatók szavazatai alapján
       | 2005-11-09 | Mádi József

A Csongrád megyei futsalcsapatok sikereitől hangos a sportág. A szegedi gárda a Csömört, míg a Szentes a Gödöllőt verte – mindkét ellenfél bajnokesélyes.
Nyomtatható változat
Cikk küldése e-mailben
A heti legnépszerűbb 10 cikk
Legrand-Szentes–Gödöllő 6–4 (5–1)
Szentes, 250 néző. Vezette: Scsitovics, Albert..
Szentes: Kovács K. – Tóth Cs., Koncz, Kerepeczky, Szarvas. Csere: Jerney, Szabó Á., Szűcs D., Keller, Bíró (kapus), Ábel, Geleta. Játékos-edző: Koncz Zsolt.
A szentesi gólszerzők: Ábel (2), Tóth Cs. (2), Kerepeczky, Szarvas.
Kiállítva: Fehér (Gödöllő).

Igazán parádés első félidőt produkált a hazai együttes. Szerencsés lövésből és remekül kidolgozott, ziccerig kijátszott helyzetből egyaránt betaláltak Konczék a bajnoki cím egyik esélyese ellen. Egészen a 15. percig csak a Szentes szerzett gólt, szám szerint ötöt, 5–0. A szünet után jött egy kis holtpont, ezalatt a vendégek 5–4-re felzárkóztak, de aztán a Legrand tudott újítani, és bebiztosította sikerét. Hiába hozták le kapusukat is a gödöllőiek, nem találtak be a remekül védő Kovács kapujába.

Koncz Zsolt: – Maximálisan betartottuk, amit megbeszéltünk, remekül védekeztünk, és ez meghozta a sikert egy nagyon jó Gödöllő ellen.

További eredmények: Első Beton–Csömör 7–4, Berettyóújfalu–Abony 9–1, Siklós–Aramis 2–11, Cső-Montage–Kanárik 7–8, a Vasas-Dupont–Miskolc találkozót elhalasztották.

12. Vasas-Dupont 5 – 1 4 15 – 34 1

Megváltoztatta döntését a Kanárik csapata, így végül mégsem lépett vissza a bajnokságtól, és lejátszotta soros bajnokiját.

Kapus és csatár

A Legrand-Szentes sikerében fontos szerepet játszott a kapus, Kovács Krisztián. – Az első félidőben jók és szerencsések is voltunk, nem is akadt igazán dolgom. Aztán kicsit megültünk, visszaestünk, de aztán észhez tértünk, és átvészeltük a nehéz időszakot. A gólokról nem tehettem, és való igaz, akadt több jó védésem is. Én inkább a csapatmunkát emelném, mint a magam teljesítményét – mondta a hálóőr.
A szegedi Első Betonban viszont egy támadó érdemelte ki a csapata legjobbja címet: Brinszky Adrián három gólt szerzett. – Nehezen lendültem bele, de aztán felvettem a meccs ritmusát. Az első gólomnál láttam, hogy a vendégek tiltakozása ellenére kirúgással jövünk, ezért hangosan kértem a labdát, majd kapura lőttem. A második találatnál több variációt is választhattam, például az oldalpasszt, de én inkább „spiccel" lőttem. A harmadik gólom tízméteres büntető volt. Szerintem reális esélyünk van a négy közé kerülésre – nyilatkozta a szegedi támadó.