Gázolt a Hungerit

| 2005-11-07 | Szélpál László

Hungerit-Top Cop–Kecskemét 27–5 (9–2, 7–1, 10–0, 1–2)
OB I-es női vízilabda-mérkőzés. Szentes, ligeti uszoda, 200 néző. Vezette: Fekete.
Szentes: Döme – GYŐRI 3, SIPOS 1, SZREMKÓ 7, TÓTH A. 6, Dunderski, Berak 2. Csere: Huszka 1, Dalmády Sz. 2, Dalmády P., Szabó X. 1, Pengő 2, Hevesi 2. Edző: Kocsis István.
Kecskemét: Szeles – Virág Boglárka 1, Tóth B. 1, Kuczora, Fabó, JANCSÓ 2, Kling. Csere: Horváth V. (kapus), Tiszai 1, Virág Bianka, Borbás. Edző: Valkay Ferenc.
Gól – emberelőnyből: 6/5, ill. 2/1. Ötméteresből: 1/1, ill. 1/1.

A gyengécske Kecskemét ellen borítékolható volt a fölényes szentesi siker. Tökéletesen tisztában volt ezzel a házigazdák edzője, Kocsis István is, fogta hát magát, és kettéosztotta csapatát. Az első és a harmadik negyedben az idősebbek, a másik kettőben pedig a fiatalabbak voltak a medencében. A gólgyártást Tóth Andrea kezdte meg, aki annyira „belelkesült", hogy az első öt találat mindegyikét ő maga jegyezte. Aztán persze beindultak a többiek is, így például a hét gólig meg sem álló Szremkó „Szuszi", akit a vendégek képtelenek voltak centerben megfogni, de 1994 világbajnoka még megúszásból is betalált. Az Egyesült Államokból villámlátogatásra hazatérő Győri Eszter is gyakorolta a gólszerzést, szóval ment minden, mint a karikacsapás. Persze a tréner hibákat is felfedezett, mint említette, ez most belefért, de a Dunaújváros és a Domino ellen már végzetesnek bizonyulhat.

Kocsis István: – Tetszett a mérkőzés, elégedett vagyok az eredménnyel, csapatom minden tagja azt csinálta, amit a hét közben gyakoroltunk.
További eredmények: Eger– Dunaújvárosi Főiskola 1–16, Domino-BHSE–Győr 20–9, OSC–BVSC 10–13.

Nem tudott hibázni

A Szentes és a mezőny legjobbja titulust Tóth Andrea, Montreal világbajnoka érdemelte ki. Amikor vízben volt, végig nagy kedvvel, mosolyogva, határtalan önbizalommal pólózott. Képtelen volt hibázni, hatszor vette célba a Kecskemét kapuját, hatszor talált. A meccs elején zsinórban szerzett öt gólja önmagáért beszél.