Dobogós Beton és Legrand
 Tovább menetelnek a megyei NB I-es csapatok

| 2005-10-05 | Mádi József

A futsal NB I-ben a szegedi Első Beton sikere mellett a Legrand-Szentes rangadón döntetlent játszott az Aramisszal, így mindkét megyei klub dobogós.
Legrand-Szentes–AramiS 4–4 (0–2)
Szentes, 350 néző. Vezette: Török, Kömpf.
Szentes: Kajtár – Szabó Á., Szarvas, Koncz, Jerney. Csere: Ábel, Dékány, Labádi, Geleta. Játékos-edző: Koncz Zsolt.
A szentesi gólszerzők: Szarvas, Koncz (2), Jerney.
Kiállítva: Ábel, Szarvas, ill. Mészáros, Szabó.

A szentesi Szarvas (elöl), Geleta és Szabó öröme. Fotó: Vidovics Ferenc
Közönségszórakoztató játékot és parázs hangulatú meccset produkált a futsal NB I rangadóján a két együttes. A sokat futó, képzett vendégek az első félidőben elhúztak két góllal – az egyik találatukat büntetőből, a másikat Ábel kiállítása alatt szerezték –, ám a szünet után a Legrand parádés focival fordított. Az Aramis egyenlítése után ismét a Szentes jutott előnyhöz Szarvas révén, de erre is volt válasza a fővárosiaknak. A találkozó alatt többször, majd a meccs végén is felhangzott a nézőtéri vastaps.

Koncz Zsolt: – Egy nagyon jól felkészített ellenféllel szemben óriási sikernek könyveljük el ezt az egy pontot.

További eredmények: Első Beton–Abony 5–1, Kanárik–Gödöllő 11–5, Cső-Montage–Csömör 2–5, Siklós–Vasas-Dupont 3–3, Berettyóújfalu–Miskolc 9–3.

12. Abony 4 – – 4 14 – 33 0

Az NB II első fordulójában: Universitas Szeged–Törökszentmiklós 5–5, Békéscsaba–Első Beton II.-Fehér Trans 6–1, T. Hús Domaszék–Debreceni Egyetem 2–4, szabadnapos: Pécs.