Élen a Legrand-Szentes

| 2005-09-28 | Mádi József

A futsal NB I harmadik fordulójában mindkét megyei gárda győzött. Sikerével a szentesi együttes az élre ugrott.
Abony–Legrand-Szentes 2–4 (1–1)
Abony, 150 néző. Vezette: Török, Vámos.
Szentes: Kajtár – Szabó Á., Koncz,
Szarvas, Geleta. Csere: Jerney, Labádi, Dékány, Keller, Ábel. Játékos-edző: Koncz Zsolt.
A szentesi gólszerzők: Ábel (3), Szarvas.

Ábel góljával jutott vezetéshez a szentesi gárda, ám a hazaiak nemcsak egyenlítettek a szünet előtt, hanem a második félidő elején előnybe is kerültek. A Legrand támadója, Ábel azonban klasszikus mesterhármast ért el, ezzel ismét a Kurca-parti csapat került jobb pozícióba. A hajrában Szarvas hatméteres büntetőből biztosította be a Szentes győzelmét. Sportági történelem: három forduló után a Szentes vezeti az NB I-es bajnokságot!

Koncz Zsolt: – Megérdemelt a győzelmünk. Elsők vagyunk, de továbbra sem változott a célunk, a 6–8. hely megszerzése.

A zöld mezes Beton idegenben is nyert. Fotó: Gyenes Kálmán
Vasas-Dupont–Első Beton 4–7 (1–3)

Budakalász, 100 néző. Vezette: Nyekita, Solymosi.
Első Beton: Tihanyi – Brinszky, Csúri, Németh L., Szentágotai. Csere: Halász (kapus), K. Tóth, Kovács, Puskás, Rácz, Fekete. Edző: Szabó Zsolt.

A szegedi gólszerzők: Szentágotai (3), Kovács (2), Csúri, Brinszky.
Mint eddig mindhárom fordulóban, szegedi szempontból álomszerűen indult a mérkőzés. Hiszen az első percben a kapitány, Szentágotai, a második percben pedig a gólvágó, Brinszky talált be a hazaiak kapujába. A szünet előtti párbaj azt eredményezte, hogy a vendégek megnyugtató előnnyel vonultak pihenni. A Beton-show tovább folytatódott, egészen 6–1-ig. Ekkor egy kis megtorpanás következett, de a hajrá ismét a Tisza-parti gárdáé volt.

Szabó Zsolt: – Magabiztos vezetésünk után kiengedtünk, utána okosan tartottuk a különbséget. Gratulálok a csapatnak a sikerhez.

További eredmények: Csömör–Kanárik 7–4, Berettyóújfalu–Siklós 15–11, Aramis– Cső-Montage 2–0, Miskolc–Gödöllő 1–11.