| 2005-06-13 | Mádi József

Győzelemmel zárt, és ezzel harmadik lett a labdarúgó NB II-ben a Szentes.
Szentes–Dabas 2–0 (1–0)
Szentes, 600 néző. Vezette: Filus.
Szentes: Kiri (Bíró) – Márics (Tóth-Kovács), Gyagya, Kerepeczky, Puskás – Kovács N. (Anka), Kádár, Kislőrincz, Ábel – Koncz, Barna. Edző: Török László.
Dabas: Nagy – Valenszki (Sziráki), Bozsik, Gál, Lumutu – Danyis A., Morvay (Ordas), Gáspár, Szabó (Nyúl) – Pacsirta, Feczesin. Edző: Kovács Kálmán.
Gólszerzők: Koncz (11-esből), Kislőrincz (11-esből).
Kiállítva: Gál.

Ünnepséggel kezdődött a találkozó: a mérkőzés előtt Szirbik Imre polgármester avatta fel az új, négyszázötven férőhelyes lelátót. Ezzel igazi stadionjellegűvé varázsolták a szentesi városi stadiont, amelynek névadóján, vasárnap, a Ferencváros érkezik a Kurca partjára. Ekkor adják át a csapatnak a harmadik helyért járó érmeket is.

Rengeteg hibával indította a mérkőzést a Szentes, sőt az egész meccsen is szinte csak periódusokra, néhány percre villantott fel a hazai gárda abból valamit, amit igazából tud. Viszont ettől függetlenül is kidolgoztak Konczék sok helyzetet, igaz, ezek kimaradtak a végjáték pontatlansága miatt. Barna Csaba két remek egyéni alakítása két tizenegyest ért, és ez végül is eldöntötte a találkozót, hiszen Koncz és Kislőrincz is kegyetlen végrehajtó volt.

A 70. perctől a második sárgával kiállított Gál hiányában már egyértelműen a Szentes uralta a mérkőzést. Török László ekkor átszervezte csapatát: három védő mellett négy középpályás és három csatár rohamozta a kaput. Azonban hiába alakította ki a legjobb lehetőségeket is a Szentes, azok kimaradtak. A hazai siker mindenesetre egészen biztos volt. A hazai együttes fantasztikus tavaszt produkált, mert a harmadik hely mellett a sportszerűségi versenyben is az élcsoportban végzett.

Török László: – Úgy gondolom, a mai meccsen kijött az edzéshiány, ettől függetlenül örülök a győzelemnek és a harmadik helynek. A sikert mindenkinek ajánljuk, aki a meccsen volt, és szereti a szentesi labdarúgást. Öröm volt, hogy csodálatos lelátót avathattunk fel a polgármesterrel és a bronzérem megszerzésével.
Jók: Gyagya, Kádár, Koncz, Barna, ill. Nagy, Danyis A.

További eredmények: Kazincbarcika–Mátészalka 2–1, Kiskunhalas–Putnok 2–1, Vecsés–Karcag 0–4, Salgótarján–Bőcs 2–2, ESMTK–Jászapáti 0–1, Hajdúböszörmény–Kistarcsa 4–1, Baktalórántháza–Gyula 5–0.