Triplát gurított a Szentes
 Magabiztosan nyert hazai pályán Török László csapata

| 2005-05-30 | Mádi József

Hazai pályán nyerte meg újabb bajnoki mérkőzését a labdarúgó NB II-ben a Szentes.
Szentes–Kistarcsa 3–0 (2–0)
Szentes, 200 néző. Vezette: Bodnár.
Szentes: Kiri – Márics (Tóth-Kovács), Gyagya, Kerepeczky, Puskás – Kovács N. (Anka), Kislőrincz, Kádár, Ábel – Koncz, Barna. Edző: Török László.
Kistarcsa: Nagy T. – Szőke, Hegyi, Molnár (Csaja), Kovács N. – Moses, Tóth J., Tábori, Vágó (Újfalusi) – Kovács P. (Fazekas), Varga. Edző: Újfalusi János.
Gólszerzők: Kislőrincz (11-esből), Ábel, Barna.

A hazaiak biztosan szerezték meg a három pontot. A 10. percben Puskás remek labdával indította Barnát, akit egy csel után buktattak a 16-oson belül. A 11-est Kislőrincz magabiztosan a jobb alsóba lőtte, 1–0. A 18. percben a védők által kifejelt labdát Ábel 30 méterről nagy erővel a bal felsőbe lőtte, 2–0. A 44. percben volt először dolga Kirinek, ám egy 25 méteres lövést bravúrral védett. A 70. percben Gyagya futott el a bal oldlaon, középre adott labdájával Barna befordult, és egyből lőtt. Nagy T. először hárított, ám a szentesi támadó másodszorra nem hibázott, 3–0.

Török László: – Szomorú, hogy ebben az osztályban olyan körülmények között kellett játszanunk, hogy többen tornacipőben kényszerültek pályára lépni. A szurkolók pedig azt jegyezték meg, hogy a gaztól nem látták a gólokat. Mindez szegénységi bizonyítványa a létesítmény fenntartóinak.

Jók: Puskás, Barna, Kislőrincz, ill. Varga, Moses.
További eredmények: ESMTK–Mátészalka 1–2, Hajdúböszörmény–Kazincbarcika 1–4, Baktalórántháza–Karcag 5–1, Kiskunhalas–Bőcs 0–6, Vecsés–Dabas 5–2, Salgótarján– Jászapáti 0–3, Putnok–Gyula 3–0.