Hatékony szentesiek
 Idegenbeli sikerükkel már a harmadik helyen állnak Konczék

Ajánlja a cikket?  A hét legnépszerűbb cikkei a látogatók szavazatai alapján
       | 2005-05-23 | Mádi József

Hat gólt szerzett idegenben, és már a harmadik helyen áll a labdarúgó NB II-ben a Szentes.
Nyomtatható változat
Cikk küldése e-mailben
A heti legnépszerűbb 10 cikk
Mátészalka–Szentes 3–6 (1–3)
Mátészalka, 250 néző. Vezette: Bukovics.
Mátészalka: Benkő – Szűcs, Tősér, Illés P., Sipos – Jávor (Jakab), Nagy, Balogh J., Illés Gy. (Gubacsi) – Szakács (Tóth), Szender. Edző: Tóth Zoltán.
Szentes: Kiri – Márics (Tóth-Kovács), Gyagya, Kerepeczky, Puskás – Tasi (Kovács), Anka, Kádár, Ábel (Páger) – Barna, Koncz. Edző: Török László.
Gólszerzők: Gubacsi, Tóth, Jakab, ill. Koncz (2), Barna, Márics, Gyagya, Kádár.

Látványos és igen eredményes labdarúgást mutatott be Mátészalkán a Szentes. A 22. percben a kaputól 30 méterre Puskást buktatták, a szabadrúgásból Márics hatalmas gólt szerzett, 0–1. A 27. percben 11-est védett Kiri, majd a 30. percben Kádár, Ábel, Koncz volt a labda útja, utóbbi pedig a hálóba fejelt, 0–2. A 34. percben Ábel a 16-oson belülre cselezte magát, buktatták, a 11-est Koncz higgadtan a bal alsóba helyezte 0–3. A szünet előtt jött a szalkai szépítés Gubacsi révén, igaz, előtte Kirivel szemben szabálytalankodtak, 1–3.

A szünet után sem állt le a Szentes. A 68. percben Koncz ívelt a hosszún érkező Kádárnak, aki középre bólintott, Gyagya pedig közelről a kapuba pöckölt, 1–4. A hajrá igazi gólzáport tartogatott. Koncz remek labdája után Barna lépett ki, a támadó a hosszún érkező Kádár fejére varázsolta a labdát, aki a kapuba bólintott, 1–5. A 82. percben jobb oldali hazai szögletet követően Tóth fejelt a hálóba, 2–5. A 86. percben Barna a félpályáról egyedül ugrott ki, és két védőt kicselezve a kapuig vitte a labdát, majd újabb gólt szerzett, 2–6. A 88. percben kapu előtti kavarodás után Jakab két méterről lőtt a gólvonal mögé, 3–6.

Török László: – Nagyon örülök a győzelemnek, ahhoz képest, hogy a héten egyet edzettünk, kiválóan játszottunk.

Jók: senki, ill. Koncz, Anka, Puskás, Barna.
További eredmények: Kistarcsa–Salgótarján 2–1, Bőcs–Baktalórántháza 0–2, Kazincbarcika–ESMTK 5–1, Karcag–Putnok 0–1, Jászapáti–Vecsés 0–1, Dabas–Kiskunhalas 3–1, Gyula– Hajdúböszörmény 2–1.