Másodosztályú a Szentes FC

| 2005-05-17 | Mádi József

Fontos mérkőzést nyert hazai pályán a labdarúgó NB II-ben a Szentes a Kazincbarcika ellen.
Szentes–Kazincbarcika 3–2 (1–1)
Szentes, 400 néző. Vezette: Vida.
Szentes: Kiri – Márics, Gyagya, Kerepeczky, Puskás – Tasi (Anka), Koncz, Kádár, Ábel – Barna, Kislőrincz (Pribisalics). Edző: Török László.
Kazincbarcika: Botló – Szabó, Bányai, Hanász, Engi (Elek) – Sinkó, Deák, Kovács, Kerekes – Dávid (Fekete), Darók. Edző: Kádár Zsolt.
Gólszerzők: Kádár (2), Kislőrincz (11-esből), ill. Darók (2).

A Barcika szerzett vezetést a 19. percben: Gyagya röviden fejelt ki egy labdát, a kipattanóból Darók 14 méterről félmagasan rúgott gólt, 0–1. A 39. percben jött az egyenlítés: Kerepeczky negyvenméteres labdával indította Tasit, aki egy csel után középre adott, Kádár pedig két méterről a hálóba pöckölte a játékszert, 1–1.

A szünet utáni első percben Koncz élesen belőtt szögletéből Kádár a léc alá fejelt, máris vezettek a hazaiak, 2–1. A 48. percben Barnát egyéni szólót követően a 16-oson belül buktatták, 11-es, a büntetőt pedig Kislőrincz a kapu jobb oldalába vágta, 3–1. A vendégek a 75. percben a hazai fölény közepette szépítettek: Darók a jobb oldalon két cselt követően a rövidbe lőtt, 3–2.

A borsodiak jól kezdtek, nagy energiát mozgósítottak, és folyamatosan hibára kényszerítették a szentesi játékosokat. Aztán a barcikai csapat elfáradt, a Szentes pedig fokozatosan átvette a kezdeményezést, és egyenlített. A két gyors gól pedig eldöntötte a három pont sorsát, így a Szentes biztosította a helyét a második vonal következő szezonjában, hiszen az első hat hely egyikén végez.

Török László: – Mai győzelmünket a csapattól elköszönt Verebélyi Józsefnek ajánljuk, aki öt évig kitartott a csapat mellett, és az általa képviselt szponzori csoport biztosította az eddigi működésünket.
Jók: Kiri, Gyagya, Kádár, ill. Darók, Szabó, Hanász.

További eredmények: Salgótarján–Mátészalka 1–2, Baktalórántháza–Dabas 4–1, Vecsés– Kistarcsa 3–0, Putnok–Bőcs 1–0, Kiskunhalas–Jászapáti 0–5, Karcag–Gyula 2–0, ESMTK–Hajdúböszörmény 4–2.

1. Baktalórántháza 26 19 5 2 57 – 19 62
2. Vecsés 25 17 6 2 44 – 13 57
3. Jászapáti 26 15 9 2 52 – 26 54
4. Szentes 26 15 6 5 64 – 36 51
5. Kazincbarcika 26 14 6 6 67 – 43 48
6. Bőcs 25 12 4 9 64 – 39 40
7. Karcag 26 11 5 10 57 – 43 38
8. Gyula 26 10 5 11 40 – 38 35