Szentes: Három gól – három pont

| 2005-05-09 | Imre Péter

Az NB II-es Szentes, gólgazdag mérkőzésen, a Hajdúböszörmény otthonából elhozta mindhárom pontot.
Hajdúböszörmény–Szentes TE 2–3 (1–1)
Hajdúböszörmény, 200 néző. Vezette: Varga L.
Hajdúböszörmény: Nagy S. – Meszesán, Frida, Szabó, Hortó – Fórián, Nagy Á., Nagy Sz., Berta – Lovas, Dobos. Edző: Garamvölgyi Lajos.
Szentes TE: Kiri – Márics, Gyagya, Kerepeczki, Puskás (Páger) – Tasi (Pribiszalics), Anka, Kádár, Ábel (Kovács) – Kislőrincz, Barna Cs. Edző: Török László.
Gólszerzők: Nagy Á. Nagy Sz., ill. Ábel, Barna, Márics.

A vendégek az első pillanattól magukhoz ragadták a kezdeményezést, s nemcsak az ellenféllel, az erős széllel is megbirkóztak. Laposan játszottak, a földön tartották a „pettyest". Az első gólra nem kellett sokáig várni. a 2. percben Márics a „védőharmadból" indította a jobbszélen Barnát, az ő visszapasszolt labdáját Kislőrincz 40 méteres keresztpasszal tálalta Ábel elé, aki egy remek csel után 25 méterről a jobb felső sarokba bombázott, 0–1. A 19. percben érkezett a hazaiak egyenlítő találata. A jobbösszekötő helyén Nagy Á. becselezte magát a büntetőterületen belülre, 15 méterről kapura tűzte a bőrt, mely Kirit érintve a hosszú sarokban landolt, 1–1.

A pihenő után a Kurca-parti alakulat a széllel is szemben találta magát, de okos, rövidpasszos játékkal – becsapva a természetet is – többször felfejlődtek a hazai kapu elé, sok helyzetet dolgoztak ki. A 70. percben érett góllá a fölény: Tasi jó labdával indította Barnát, aki remek átvétel után 17 méterről, fél fordulatból a bal felső sarokba lőtt, 1–2. A 80. percben Márics végezhetett el a jobb összekötő helyéről, mintegy 22 méterről szabadrúgást, a labdát a sorfal felett elcsavarva juttatta a hálóba. A végeredményt a 90. percben állította be a házigazdagárda. A szentesi védelem vonalban kimozdult, lesre állítva a böszörményi csatárokat, de a fiatal, csereként beállt Kovács a balszélen bentragadt és Nagy Sz. Kiri mellett is eltolta a játékszert, majd a kapuba passzolt, 2–3.
Török László: – Külön örülök annak, hogy csapatomnak ezen a napon nem volt gyenge pontja.

Jók: Dobos, Nagy Sz., Nagy Á., ill. mindenki.
További eredmények: Gyula– ESMTK 5–1, Kazincbarcika– Salgótarján 3–0, Mátészalka–Vecsés 0–1, Kistarcsa–Kiskunhalas 2–0, Jászapáti–Baktalórántháza 2–1, Dabas–Putnok 0–1, Bőcs–Karcag 2–0.

1. Baktalórántháza 25 18 5 2 53 – 18 59
2. Vecsés 24 16 6 2 41 – 13 54
3. Jászapáti 25 14 9 2 47 – 26 51
4. Szentes 25 14 6 5 61 – 34 48
5. Kazincbarcika 25 14 6 5 65 – 40 48
6. Bőcs 24 12 4 8 64 – 38 40
7. Karcag 25 10 5 10 55 – 43 35
8. Gyula 25 10 5 10 40 – 36 35