A heti legnépszerűbb 10 cikk
Gyula–Szentes TE 1–6 (1–2)
Gyula, 400 néző. Vezette: Kovács.
Gyula: Schvarcz – Papp, Martis, Szeberényi, Laurinyecz – Tóth, Tamási, Oláh, Otot – Dobray, Balázs. Edző: Pásztor József.
Szentes TE: Kiri (Bíró) – Márics, Kerepeczki, Gyagya, Puskás – Tasi (Kovács), Anka (Páger), Koncz, Ábel – Pribiszalics, Barna Edző: Török László.
Gólszerzők: Tamási, ill. Koncz (2, egyet 11-esből), Gyagya (2), Pribiszalics, Barna.
Kiállítva: Papp, Martis (mindkettő Gyula).

A fürdővárosban hidegzuhany fogadta az esélyesebb Szentest. A 6. percben baloldali hazai szöglet után a hosszú oldalon érkező Tamási a léc alá lőtt, 1–0. Sokáig nem volt komolyabb dolga a hálóőröknek, „pausa" után azonban a vendégek következtek. A 41. percben Anka balfelső sarokba tartó fejesét Papp kézzel kiütötte (apró szépséghiba: Pásztor József edző nem őt nevezte kapusként...), a bíró kiállította és a megítélt 11-est Koncz értékesítette, 1–1. A 43. percben fordított Szentes: Anka nagyon jó ütemben ugratta ki Barnát, aki félfordulatból belőtte a labdát és a rövid oldalon érkező Koncz látványos mozdulattal a kapu bal oldalába bombázta a játékszert, 1–2.

Az 52. percben Kiri 50 méteres kirúgását Barna Cs. fejjel megcsúsztatta Pribiszalicsnak, aki átemelte a védője fölött, majd lezser mozdulattal Schvarcz felett is átemelve jutatta a „bőrt" a hálóba, 1–3. Kisvártatva, az 57. minutumban Koncz baloldali szögeletét Gyagya a balsarokba bólintotta, 1–4. A gólgyártást nem unta meg az előbb említett duó, indigózott. A 60. percben ismét Koncz ívelhetett be szögletet a baloldalról, Gyagya megint érkezett, a feje is „jó helyen" volt és bólintott, 1–5. A 70. percben Martis begyűjtötte második sárgalapját, „pironkodva" mehetett zuhanyozni. A 90. percben Kovács–Pribiszalics–Koncz volt a labda útja, útóbbi már csak a kapussal állt szemben, mégis önzetlenül Barna elé tálalt, aki mintegy 4 méterről az üres kapuba gurított, 1–6. Kiütés.

A gyorsan bekapott gól ellenére végig mezőnyfölényben játszott a Szentes. A játék, azon belül is helyzetkihasználás jelentősen javult a korábbiakhoz képest, persze a vendégek dolgát az is megkönyítette, hogy előbb tíz, majd a 70. perctől kilenc ember ellen kellett küzdeniük. A látottak azonban arról árulkodtak, hogy egyenlő létszám mellett is magabiztosan nyert volna a Török-legénység.

Török László: – Újra megéreztük a győzelem ízét.
Jók: Balázs, ill. Gyagya, Koncz, Puskás. Barna.

A forduló további eredményei: ESMTK–Salgótarján 1–2, Kazincbarcika–Kiskunhalas 4–1, Mátészalka–Baktalórántháza 0–1, Kistarcsa–Putnok 1–2, Jászapáti–Karcag 3–0. A Hajdúböszörmény–Vecsés és a Dabas–Bőcs találkozót május 25-én játszák le.